probleme masea de minte

31-08-2007
marius constantin
Nu este medic/terapeut
marius constantin
Am 26 de ani, de curand mi-a fost scoasa o masea si nu a sangerat locul respectiv de loc dupa extractie. Maseaua era in stare buna dar s-a presupus ca ar cauza problemele cu care ma confrunt de un an incoace.Povestea mea este mai lunga. Acum un an am observat ca imi este umflata barbia si apoi mi s-a umflat si zona de sub ochiul stang, am fost la mai multi doctori din mai multe orase mari la mai multe sectii - dermatologie, alergologie, oftalmologie, chirurgie BMF etc.Cineva mi-a zis ca problema ar fi de la maseaua de minte si mi-a extras-o, ea fiind jumatate in sinus, mi s-a infectat sinusul stang, apoi am fost operat la sinus. Pe tot acest parcurs am primit de la toti medicii diferite tratamente cu antibiotice, corticosteroizi, etc. Dupa apoximativ sase luni umflatura de la barbie a disparut fara ca cineva sa-si dea seama ce a fost acolo si de ce a disparut, dar in schimb acum imi este umflata buza superioara si nimeni nu stie care ar fi cauza. Am facut si tomograf, teste peste test(ASLO, HIV), mi s-A luat biopsie din nas, analizele mi-au iesit bune. Pe radiografiile dentare nu se mai vede nimic, doar pe una mai veche se vedea puroi la dintele pe care mi l-a extras si de care v-am povestit la inceput ca locul in care s-a aflat nu a sangerat dupa extractie. Dupa un an si ceva sunt obosit de spitale si de cate tratamente am primit.Credeti ca problema mea ar putea fi cauzata si de un abces dentar, astept un raspuns. Cand am intrebat dentistul de ce nu mi-a sangerat locul a spus ca nu stie dar nu este normal sa nu sangereze locul dupa extractie
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul