Probleme morfologie T2
Bună ziua! Am făcut ieri la 21 de săptămâni morfologia de trimestru 2. Totul arata bine, fetita e are 489 de grame, i se vede fățuca, organele sunt bine, doar ca îmi spune ca în zona abdominala are un fel de chist. La ecografie la 17 săptămâni nu s-a văzut nimic.
Acolo scrie formatiune neomogena de 14/8 mm posibil chist renal, stenoza intestinala sau chist mezenteric.
M-a trimis sa fac programare la genetica, iar apoi mi-a spus ca s-ar putea sa fie nevoie sa fac și amniocenteza. Eu am 22 de ani, rezultatul la dublu test a fost foarte bun.
S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema? E bine bebelușa mea?
Acolo scrie formatiune neomogena de 14/8 mm posibil chist renal, stenoza intestinala sau chist mezenteric.
M-a trimis sa fac programare la genetica, iar apoi mi-a spus ca s-ar putea sa fie nevoie sa fac și amniocenteza. Eu am 22 de ani, rezultatul la dublu test a fost foarte bun.
S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema? E bine bebelușa mea?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1ecogarfie sarcina
- 6sarcina ecograf 14 saptamani
- 1Cand se vede bebe la eco?
- 1Nu se vede embrionul
- 1Sarcina fara embrion?
- 3Ecografie 22 saptamani
- 2Femur mai scurt la fat
- 1Daca e cev grav? dopller morfologia 22 sapt si 6 zile
- 5Ecografie și sarcina
- 0Sac vitelin mic
- 0Chist rinichi fat la ecografia pentru trim.2 cu morfologie
- 1Sex în timpul sarcinii
- 0Artera subclavie dreapta aberanta
- 0Sarcina - conține o formațiune ancogena relativ rotundă in ovar
- 0Clarificare morfologie
- 0Creier de 23 săptămâni la sarcina de 25 saptamani
Mai multe informații despre: Ecografia in sarcina morfologia fetala
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

