Pulsatii craniene

27-08-2022
Mihaela GE
Nu este medic/terapeut
Mihaela GE
Buna ziua. Am aproape un an de cand simt pulsatii la nivelul capului, nu imi dau seama exact unde, dar in ziua in care au aparut prima data nu am mai văzut bine mai multe minute, dar am facut apoi control oftalmologic si sunt ok. Pulsatiile apar 1-2 luni, apoi dispar cateva luni. Am crezut ca au disparut pt. ca a trecut ceva de cand am avut ultima oara, dar au aparut iar. Nu le gasesc un factor declanșator. La inceput apareau la schimbarea brusca a temperaturii, dar acum apar și când stau în pat. Se intensifica foarte tare la efortul fizic. De menționat ca le si aud. Mai am hipotiroidie si discopatie lombara, posibil si spondiloza lombara incipienta. Ce ar putea fi si la ce specializare sa merg la control? Mulțumesc!
9 comentarii
0
27-08-2022, ora 19:13
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
La neurologie si neurochirurgie ar trebui sa mergeti
0
27-08-2022, ora 20:34
Mihaela GE
Nu este medic/terapeut
Mihaela GE
Update: azi mi-am luat tensiunea de mai multe ori si era 9 cu 5, 10 cu 6, plus ca amețesc puțin de fiecare data când ma ridic.
0
27-08-2022, ora 20:37
Mihaela GE
Nu este medic/terapeut
Mihaela GE
Sunteți medic de specialitate?
0
27-08-2022, ora 21:05
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
Nu, dar am avut si eu problemele astea.
0
27-08-2022, ora 22:10
Mihaela GE
Nu este medic/terapeut
Mihaela GE
Imi poti da detalii? Ce problema era de fapt?
0
28-08-2022, ora 00:39
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
Vasculita, + spondoliza.

Dar asta a fost in cazul meu, trebuie sa mergi la control sa vezi ce ai, de fapt.
0
28-08-2022, ora 10:44
Mihaela GE
Nu este medic/terapeut
Mihaela GE
Mulțumesc pentru raspuns! Vasculita a avut si alte simptome? Spondiloza lombara incipienta am deja
0
28-08-2022, ora 11:15
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
Cu placere.

Dap, la fel a inceput si la mine, n-am mai vazut bine, mi-au aparut niste puncte negre pe ochi, sensibilitate la lumina, senzatii de ace in maini si picioare, nu mai respiram cum trebuie, imi pulsa si capul si corpul, cat si presiune constanta in cap.
0
28-08-2022, ora 17:30
Mihaela GE
Nu este medic/terapeut
Mihaela GE
Imi pare rau. Sper ca esti bine acum!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pulsaţii la nivelul capului
  •