raceala bebelus

31-03-2016
ion gabriela claudia
Nu este medic/terapeut
ion gabriela claudia
Buna ziua am si eu nevoie de ajutor am doua fetite cea mare raceste la gradinita si apoi vine acasa si io face cadou surioarei ei de 8 luni, am fost la dr de familie si la orl cu ea spune ca este ok sa o curat cu ser si sa-i dau un sirop iar la orl nurofen si panadol din 4 in 4 ore 3 zile si pivalone in nasuc...ok dar problema mare este ca nu vad nici o ameliorare iar ce ma deranjeaza cel mai mult este ca are in gat sau piept un mucus puternic si vascos care o face sa tuseasca pana la lacrimi si tot nu reuseste sa isi revina, nu stiu ce sa mai fac si simt ca si pe ea o deranjeaza aceasta tuse...va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum afectează co-infecţiile coronavirus, virus sinciţial respirator şi rinovirus copiii
  • Nivelul de activitate fizică - invers proportional cu numărul de zile de infecții ale tractului respirator superior la copii
  • Infecțiile respiratorii înainte de vârsta de doi ani pot crește riscul de deces din cauza unei boli respiratorii la vârsta adultă
  •