Recuperare dupa ablație | Forumul Medical ROmedic

Recuperare dupa ablație

08-05-2021
Szidonia M.
Nu este medic/terapeut
Szidonia M.
Bună, in data de 04.05 am făcut o ablație de cale accesorie stângă, in data 05.05 am fost externata si momentan sunt in perioada de recuperare.Intrebarea mea este legată de picior.pe langa ca am ramas cu vânătăi, de vreo 2 zile mi se pare parca mi sar fi întărit vena pe unde sa lucrat.cateodata simt amorțeală in zona respectica, usturime, senzatie de rece.Este oare o problemă sau asa e normal sa fie?
5 comentarii
0
09-05-2021, ora 09:09
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Luati legatura cu medicul curant pentru a exclude o tromboflebita.
0
21-05-2021, ora 10:53
Coco1975
Nu este medic/terapeut
Coco1975
Bună ziua! Unde ați făcut ablația?
0
21-05-2021, ora 11:28
Szidonia M.
Nu este medic/terapeut
Szidonia M.
Ablația am făcut-o la Cluj la Spitalul de Recuperare
0
21-05-2021, ora 11:36
Coco1975
Nu este medic/terapeut
Coco1975
Mulțumesc! Și eu sunt programata la Timișoara la doctorul Ivanica! Doar ca dumnealui își deschide propriul spital care nu este încă terminat! Și fiul meu a făcut ablatie, tot la domnul doctor Ivanica, acum 4 ani, totul este ok! După intervenție piciorul a fost vânat destul de mult timp iar senzația de amorțeală a durat vreo 2 3 săptămâni! Totul o sa fie ok! Sănătate multa!
1
21-05-2021, ora 13:28
Szidonia M.
Nu este medic/terapeut
Szidonia M.
Multă sănătate va doresc, sunt si eu mai bine am fost la control cu piciorul, era doar imflamat, am primit o cremă si sunt mai bine acum, de luni incep lucru si sper sa fie totul bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul parodontal în perioada de aÈ™teptare pentru ablaÈ›ie ar putea reduce riscul de recurență a fibrilaÈ›iei atriale
  •