Revitol Acnezine - pareri

27-09-2008
un.nebun
Nu este medic/terapeut
un.nebun
Ce pareri aveti despre revitol acnezine. este eficient in tratamentul acneii ?
Pentru cei care l-au folosit.. ati avut reactii adverse.. ?
10 comentarii
0
31-01-2009, ora 15:46
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Acnezine contine ingrediente benefice pentru organism, dar nu va asteptati la minuni in cazul acneei. Acneea are in principal o cauza hormonala. DHT-ul (dihidrotestosteronul) din piele stimuleaza glandele sebacee sa produca sebum. Hiperstimularea duce la blocari ale porilor si de aici se ajunge la pustule, chisturi, comedoane, cosuri etc.
Cel mai bun tratament existent in Lume pentru acnee, este disponibil in Statele Unite ale Americii; se cheama Clearogen - inhiba actiunea DHT-ului la nivelul pielii, neavand nici o reactie adversa sistemica pt ca este topic cu tehnologie sustaind release (SR). Din pacate nu este disponibil si in Romania, dar puteti sa il comandati pe internet (www.clearogen.com).

Numai Bine!
0
04-03-2010, ora 12:44
nelyna
Nu este medic/terapeut
nelyna
da am folosit si eu acnezine, si capsule si crema, intr adevar acum am un ten mai fin, am scapat si de pete si cosuri.am terminat tartamentul acum 1 luna si nu mi a mai aparut niciun cos.merita incercat desi e cam scump, face toti banii!e greu sa stai zi de zi cu cosuri pe fata, eu la un momentdat eram complexata de cosurile pe acre le aveam si ajunsesem sa nu mai ies din casa de la atatea cosuri.acum sunt multumita si merg si eu cu fruntea sus pe strada nu mi mai este rusine de mine.poop.
0
24-05-2010, ora 10:31
christiana
Nu este medic/terapeut
christiana
cat timp dureaza tratamentul? as vrea sa comand online si nu stiu cate sa i-au.poop.
0
04-12-2010, ora 01:29
ynnnaa
Nu este medic/terapeut
ynnnaa
Buna...eu folosesc de o saptamana crema si iau si pastilele...dar, cu toate ca respect modul de a lua pastilele si de a folosi crema, mi s-a cojit pielea foarte rau pe fata si nu stiu cum sa scap de asta.acopar cu fond de ten cand ies din casa, ca altfel nu am cum...Ar trebui sa continuu cu acest tratament? Imi va face mai rau pe viitor sau doar asa este la inceput?si cum pot sa scap de uscarea asta excesiva a pielii?Multumesc:(
0
06-12-2010, ora 10:53
scumpa20
Nu este medic/terapeut
scumpa20
Eu zic sa continuii, dar incearca sa folosesti o crema hidratanta seara sau dimineata...depinde cum iti este mai usor, pentru ca intr-adevar usuca pielea. Si aplica doar pe cosuri crema, nu pe toata zona fetei.
0
12-12-2010, ora 18:36
ynnnaa
Nu este medic/terapeut
ynnnaa
Mersi mult...eu imi dau cu crema doar o data pe zi, seara cand ma culc si o las pe fata pana dimineata si nu stiu daca este bine..De 2 zile am ochii mai umflati, parca am cearcane si stiu sigur ca de la ea este.Eu aplic crema pe toata fata, in afara de nas si uneori pe frunte, pt ca toata este afectata si mai am si cicatrici.Nu stiu ce sa mai zic.Nici nu stiu cat se tine crema pe fata.De multe ori ma gandesc sa renunt.Mai am cosuri si pe piept si spate, nu stiu ce sa mai fac, crede-ma...
0
21-04-2011, ora 13:19
nelyna
Nu este medic/terapeut
nelyna
a trecut un 1 an de cand am facut tratamentul cu acnezine si sunt f incantata ca nu mi a mai aparut niciun cos.chiar face minuni acnezinul.am inteles ca mai sunt si produse contrafacute, eu va recomanda sa luati de pe tratament-antiacnee.ro acolo au produsul original.
0
13-05-2011, ora 00:08
Mihaiu Ana-Maria
Nu este medic/terapeut
Mihaiu Ana-Maria
Crema este potrivita pt.orice tip de ten? Este nevoie sa consult un medic inainte de a cumpara produsul? Tu cum ai aflat de produs?Cine ti l-a recomandat? In cat timp ti-a venit comanda? De cateva saptamani au inceput sa imi apara din ce in ce mai multe cosuri, probleme cu cosurile am mai avut, dar nu atat de grave ca acum. Cosurile care imi ies sunt din acelea in piele, foarte dureroase. Nu stiu ce sa fac, imi este si rusine sa ies pe strada, zici ca am damburi pe fata.:( La medic nu am fost pana acum si nici nu prea as vrea sa merg, caci din cate am citit pe forumuri nu stiu altceva decat sa prescrie tratamente fara rezultate. Eu am incercat mai mult metodele babesti, infuzii cu ceai de musetel, masti. Din cate am citit pe forumuri, Acnezine pare a fi eficient si chiar imi doresc sa il incerc, as vrea sa achizitionez pachetul compus din pastile si crema. Dar inainte de acest pas astept cat mai multe sfaturi/raspunsuri. Va multumesc!
0
13-05-2011, ora 13:35
Mihaiu Ana-Maria
Nu este medic/terapeut
Mihaiu Ana-Maria
Aseara am descoperit o comparatie intre Acnezine si Clearogen. Ceea ce ma sperie un pic este nr.de reclamatii legat de Acnezine.
http://acne-treatments.findthebest.com/compare/2-8-11/Exposed-vs-Acnezine-vs-Clearogen
O zi buna!
0
31-12-2012, ora 14:28
wharem
Nu este medic/terapeut
wharem
eu ma dau cu acnezine de 4 zile si se vad imbunatatiri, mam dat pe toata fata pana acum si mi se corjea pielea doar in zona in care aveam cosuri, in rest pe frunte pe nas pielea ramanea fina. desi a inceput putintel sa ma usture tenul o sa folosesc acnezine punctual doar pe cosuri, primele 2 zile mam dat o singura data, urmatoarele 2 zile de 2 ori iar apoi o sa ma dau de 2-3 ori pe zi. Sper sa se intample minunea sa numi mai apara dupaia.
PS eu iau si pastile, cate una pe zi, din alea galbene in capsula tot de la acnezine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •