Rezecție apicala

18-04-2018
Roxana2691
Nu este medic/terapeut
Roxana2691
Bună ziua. Am făcut în urma cu aproximativ jumătate de an, o rezecție apicala cu adiție de os(a fost extirpat un chist). După puțin timp de la rezecție, dintele a început sa se miște. Am fost la control și mi s-a spus ca audiția de os nu a fost acceptata de către organism și în cele din urma dintele va cădea. Am făcut 3 injectii cu aflutop(dacă nu greșesc denumirea). O perioada a fost mai bine, dar acum iar se mișcă dintele. Ce îmi recomandați sa fac? Sa fac iar injectii sau ar fi mai recomandat un implant? (știu ca în cazul unui implant este nevoie de mult timp, timp de care eu nu beneficiez). Va mulțumesc!
1 comentarii
0
18-04-2018, ora 16:50
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Este recomandat sa faceti o radiografie retroalveolara la acest dinte si sa o postati aici.
Pe baza radiografiei o sa va oferim mai multe raspunsuri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul