rezultat biopsie

34 comentarii 1 2
0
09-06-2013, ora 11:40
micudaniela1965
Nu este medic/terapeut
micudaniela1965
as vrea sa va mai intreb, daca in acest moment mama ia pastile Xeloda 2 saptamini cu 1 saptamina pauza, ar putea sa ia in acelasi timp si citonat produs naturist pentru a ameliora reactiile adverse?
Tin sa mentionez ca imi spune ca a inceput sa o doara iar in git si simte o umflatura, si daca ar trebui facuta o noua endoscopie unde mi-ati recomanda sa o fac?
0
09-06-2013, ora 17:06
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
cel mai bine e unde a mai facut deja, de catre un medic care i-a facut si in trecut.
0
18-06-2013, ora 11:21
micudaniela1965
Nu este medic/terapeut
micudaniela1965
As vrea sa va rog sa-mi spuneti ce s-a intimplat ca in urma tratamentului cu citostatice, , Xeloda"in care mama mea a luat 2 cicluri de cite 2 saptamini cu o saptamina pauza nu a avut nici o reactie negativa, iar in saptamina de pauza dupa al 2 -lea ciclu a inceput sa aiba crampe abdominale, diaree si senzatie de voma s-a deshidratat: am dus-o mai intai la boli contagioase crezind ca este vreun virus si fiind simbata nu puteam ajunge la medicul oncolog, i-am spus istoricul de tumora esofagiana, dupa care i-au facut perfuzie 3 zile la rind dar situatia nu s-a ameliorat in special noaptea are dureri cumplite de burta si stari de voma, nu poate minca nimic.Azi mergem din nou la medicul oncolog care ne-a programat azi pentru alta perfuzie.Mi-ati putea spune din ce cauza are acele dureri cumplite de burta in special in partea dreapta?
0
18-06-2013, ora 19:09
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
din moment ce au aparut IN PAUZA de xeloda si ciclurile anterioare au fost tolerate bine, este putin probabil ca aceste stari sunt de la tratament, ca atare ma tem ca oncologul nu va va putea ajuta prea tare. trebuie investigata, daca problema persista.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.
34 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.