rosu in gat

11-10-2007
andreea29
Nu este medic/terapeut
andreea29
Bebele meu de 8 luni jumate a facut rosu in gat.Doaman doctor ne-a dat amoxicilina 2, 5 ml de trei ori pe zi, expectorant 2, 5ml de 3 ori pe zi si zyrtec 5 picaturi de 2 ori pe zi iar ptr nas picaturi de la humex de3 ori pe zi.are trei zile de tratament si nasuk ii curge in continare, mananca foarte greu lapticul din biberon.de tusit nu tuseste.ce sa fac in continuare?cat mai fac tratamentul?
2 comentarii
0
16-10-2007, ora 00:00
medactiv
Identitate neconfirmată
medactiv
Lui BEBE, sa-i " curatati" (si sa extrageti cu pompita, secretiile nazale)la nevoie (inainte de fiecare masa sau si inainte de culcare). Dupa parerea mea, sa folositi serul fiziologic caldut. Tratamentul poate continua pana la maxim 3-4 zile (si apoi control la medicul de familie). NU FACETI ABUZ DE ANTIBIOTICE !!!!!
0
08-02-2008, ora 00:00
bebitza
Nu este medic/terapeut
bebitza
fetita mea are 7 luni si a facut rosu in gat aia-m dat 2, 5 ml amoxacilina de 3 ori pe zi si in ultima zi a inceput sa se scarpine dupa cap de isi rupea pielea ii dadeam caciulita si mi-o tot arunca sa se scarpine ce sa fac???????????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul