ruptura de tendon achilian veche

32 comentarii 1 2
0
15-05-2014, ora 19:54
Albert Maria
Nu este medic/terapeut
Albert Maria
buna seara pe 14.04 mi-am operat baiatu de prelungire tendon achilian am stat o luna cu ghips de 2 zile am scos ghipsu iar baiatu meu se plange de durere de genunchi.este normal?daca da cam in cat timp vor trece?
0
29-05-2019, ora 22:40
Mustaciosu
Nu este medic/terapeut
Mustaciosu
Buna seara domnul doctor. Sotul meu sa taiat la picor in zona calcaiului intr.o tabla o taietura destul de adanca a mers la spital la cusut ia recomandat 2 sapt sa stea acasa. Toate bune si frumoase au trecut cele 2 sapt i sa vindecat plaga a mers la munca. Dupa o luna de zile la o intindere maxima a piciorului a auzit o troznitura nu a mai putut sa mearga si i sa umflat piciorul. Am mers la spitalul militar ia zis ca are o intindere musculara dar sa mearga sa faca o ecografie la picior, a mers a facuto de acolo i sa spus ca are o ruptura partiala tendonului ahilian. Am mers la ortopedul care la cusut la picior ia zis sa mai stea o sapt acasa, dupa o sapt a fost din nou la dansul ia zis sa mai stea o luna acasa. Noi vazand ca piciorul i se tot umfla si il doare am mers la un alt dr acesta ia zis sa revina peste o sapt cand a mers la el ia zis ca nu se baga ca nu stie ce sa zica.am fost la alt dr ortoped acelasi lucru nu se baga ca nu este de competenta lui nu stim ce sa mai facem si unde sa ne ducem tinand cont ca sunt 3 luni de la acea plaga si ideea ar fi ca dacatendonul este rupt i se poate scurta. Va rog frumos o indrumare un sfat
Adaugă un comentariu / răspuns
32 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tendinita ahiliana (leziunea la tendonul lui Ahile) - primul ajutor
  •