Sangerari in sarcina

01-11-2018
Ramona01
Nu este medic/terapeut
Ramona01
Buna ziua, am 5 saptamani si 2 zile de sarcina, totul a fost ok pana ieri cand am inceput sa am dureri groaznice de burta si sangerari, iar medicul mi-a spus ca sacul nu mai este bine conturat si ca pare ca se desprinde, ca e foarte posibil sa pierd sarcina. Iau no spa si arefam, durerile nu mai sunt foarte mari, iar sangerare mai este, mai curge cate o picatura. A mai trecut cineva prin asta, cum au decurs lucrurile? Sunt foarte speriata si demoralizata. Multumesc!
8 comentarii
0
02-01-2019, ora 17:44
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Ramona, acum trec și eu prin stările tale, doar ca eu nu am avut dureri mari de burta, în schimb am avut sângerări minime și azi este a cincea zi în care iau arefam intravaginal doua pe zi și la durere no spa! La tine cum decurg lucrurile? Eu am fost la urgenta și mi au spus ca am un hematom cu o mica desprindere de placenta! Doamne ajuta sa fie bine!! Aștept un răspuns! Mulțumesc!
0
02-01-2019, ora 17:45
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Eu am 9 săptămâni și cand am fost la urgenta an văzut cum ii bătea inimioara! La mine se vedea bine și sacul! Doar ca am acel hematom! Sunt îngrijorată!
0
06-02-2019, ora 14:43
Aura19
Nu este medic/terapeut
Aura19
Buna! Eu sunt gravida in 16 sapt. In sapt 7 mi s a descoperit un cheag de 10 cm.. S a elimina. Problema mea e alta: am uter fibroma tos, burta pare a nei gravidez in 5 luni, fibromul cel mai mare are 13/10 cm si am dureri mari, scurgeri maronii... ATI mai intalnit? Sunt cam speriata, tin sa precizez ca e prima sarcina, am 33 de ani
1
06-02-2019, ora 15:14
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Bună Aura, din păcate eu am pierdut sarcina la 10 saptamani. Hematomul care l am avut eu era de 4 cm! Când am mers la 10 sapt la control embrionul murise de ceva timp, punându ma sa aleg din doua variante: ori încerc sa elimin natural cu medicație ori îmi face chiuretaj! Am ales prima varianta și din fericire a decurs totul bine, fără probleme! Mi s a spus de la medic ca s a întâmplat asta din cauza unei anomalii cromozomiale! Și ca la prima sarcina este normal, mai mult de 50 % din femei pierd sarcina din aceasta cauza si ca următoarea în mod normal ar trebui sa decurgă bine!
1
07-02-2019, ora 10:36
Aura19
Nu este medic/terapeut
Aura19
Ooo Doamne... Imi pare rau tare. La mine s a eliminat, eu am probleme cu fibroamele astea care au crescut nesperat de mult... Sunt cu risc de avort, toti medicii imi spun ca depinde de corpul meu. Plus scurgerea asta maronie pe care o am... Voi ATI trecut prin asa ceva?
0
07-02-2019, ora 16:44
Ramona01
Nu este medic/terapeut
Ramona01
Eu am pierdut de atunci sarcina, din pacate! :( Acum tot incerc sa raman si nu msi reusesc, chiar nu stiu ce sa mai fac ca sa pot ramane iar insarcinata.
0
07-02-2019, ora 17:20
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Pff, am avut hematom, dar odată cu eliminarea sarcinii am eliminat și acel hematom... Îmi pare rău Ramona ca și tu ai trecut printr o pierdere! Doamne ajuta sa ramanem cât mai repede!
0
07-02-2019, ora 20:57
Ramona01
Nu este medic/terapeut
Ramona01
Sa dea Dumnezeu! Eu, din fericire mai am un baietel de 2 ani. Dar imi mai doresc un bebe, nu ma asteptam sa pierd sarcina, avand in vedere ca mai avusesem una.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: