sangerari prelungite

17-07-2008
Myreylle
Nu este medic/terapeut
Myreylle
am inceput o noua folie de anticonceptionale acum11 zile si sangerarea continua sa persiste. menstruatia imi venise cu 4 zile inainte de a incepe folia.e prima data cand mi se intampla si sunt un pic speriata. in trecut, de la a2-a pastila sangerarea mi se oprea, iar acum cand iau pastile culoarea este maroniu inchis.a mai patit cineva asa ceva, ma poate ajuta cineva?
3 comentarii
0
31-07-2008, ora 00:00
ELENUT@
Nu este medic/terapeut
ELENUT@
si eu iau yasmin de aproape 2sapt si la mine este la fel, sangerarea continua sa persiste si nu stiu ce sa fac.Ma poate ajuta si pe mine cu un sfat?va rog.
0
03-02-2009, ora 11:08
danutza2
Nu este medic/terapeut
danutza2
Am avut un contact sexual neprotejat iar a 2-a zi am luat postinor 2, dupa o saptamana mi-a venit ciclu si am luat microgynon pt a evita sa raman insarcinata...problema este ca nici acum nu mi s-a oprit sangerarea de 12 zile sunt al ciclu..bine ca nu este asa abundent dar inca-mi curge...aseara ma intrerupt microgynonul..am facut bine..mai aveam de luat 11 zile din el...am zis ca poate se opresc sangerarile dar se pare ca nu..sa continui pastilele
0
27-02-2012, ora 10:30
danutza2
Nu este medic/terapeut
danutza2
dupa un tratament cu ovule pt rana pe col am fost disgnostica cu :FLORA MICROBIANA CU BACILI GRAM NEGATIVI RARI, vreau sa stiu ce inseamna? daca este din cauza ovulelor cum am citit pe internet si ce tratament ar trebui sa urmez si daca trebuie sa urmeze si partenerul, multumesc,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul