Sarcina dupa avort spontan????!!!un rasp urgent

05-08-2016
Bebe123
Nu este medic/terapeut
Bebe123
Acum 3 saptamâni si un pic inainte cu o zi sa aflu ca sunt însărcinată am avut un contact sexual cu soțul meu...apoi la o zi am aflat ca sunt însărcinată am fost la medic sarcina nu se vedea era mica cam 3 saptamâni...aveam sângerări si dureri iar la doua zile de la vizita la medic pierdusem sarcina avort spontan acasa se eliminase tot singur.acum dupa 3 saptamâni de la avortul spontan am mers la medic la control mi-a luat sange pt bthcg sa vadă daca a scăzut si am facut si un ECO sa vadă Daca au ramas resturi de la sarcina deoarece am inca sângerări in cantități mici de culoare roșu imi curge doar cand ma mișc brusc sau cand merg la toaleta.ieri mi-am facut un test de sarcina pozitiv azi cand am fost sunată de la medic bthcg indica foarte clar o noua sarcina si nu resturi cum se gândea medicul.luni merg din nou la medic la control deși e prea mic sa se vadă cred...acum ma întreb cum e posibil sa fiu însărcinată?poate fi de la acel contact sexual care l-am avut inainte sa aflu ca sunt însărcinată si la doua zile am pierdut sarcina???de ce am inca sângerări?dureri precizez ca nu am deloc doar sângerări de culoare roșu foarte clar...si in cantități mici doar cand ma mișc brusc si merg la toaleta...si precizez ca merg si des la toaleta va rog un răspuns...o părere
2 comentarii
0
06-08-2016, ora 11:48
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

se intampla foarte des ca o femeie sa piarda sarcina in prima luna si uneori sa nu isi dea seama ca a fost insarcinata, acestea sunt avorturi spontane. Cel mai bine este sa asteptati raspunsul de luni de la medic

Echipa Medicala Marie Stopes
0
06-08-2016, ora 12:02
Bebe123
Nu este medic/terapeut
Bebe123
Ceea ce nu inteleg o data ce am avut avort spontan la aproape o luna analizele bthcg arată ca sunt însărcinată si nu am resturi de la sarcina anterioară vreau sa precizez asta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul