scaun bebelus de 2 luni
buna ziua,
avem si noi o problema. pana la o luna jum. fetita mea avea scaun aproape dupa fiecare masa. de 2 sapt. nu mai are scaun decat daca ii pun supozitor cu glicerina. dupa ce il pun are doua sau trei scaune in aceeasi zi, dupa care 2 zile nimic. iar ii pun supozitor si tot asa. mentionez ca o alaptez numai la san. ce pot face?
avem si noi o problema. pana la o luna jum. fetita mea avea scaun aproape dupa fiecare masa. de 2 sapt. nu mai are scaun decat daca ii pun supozitor cu glicerina. dupa ce il pun are doua sau trei scaune in aceeasi zi, dupa care 2 zile nimic. iar ii pun supozitor si tot asa. mentionez ca o alaptez numai la san. ce pot face?
5 comentarii
chiar nu ma poate ajuta nimeni cu un sfat?
buna. Eu nu am folosit supozitoare, in exces nu sunt bune. La fetita mea au functionat masajele pe burtica, gimnastica cu piciorusele si bai calde(ii faceam si tunci masaj).
Noi avem 6 sapt si papam numai lapte praf de 2 sapt. Cand am ramas pe alim artif nr sacunelor a scazut f mult, aprox 1 pe zi, am facut ce tzi-am spus ant si acum facem aprox 3/zi.
Daca nu se hidrateaza suficient se constipa, incearca sa ii dai si apa sau ceai.
Ai vb cu mediculpediatru?
succes
Noi avem 6 sapt si papam numai lapte praf de 2 sapt. Cand am ramas pe alim artif nr sacunelor a scazut f mult, aprox 1 pe zi, am facut ce tzi-am spus ant si acum facem aprox 3/zi.
Daca nu se hidrateaza suficient se constipa, incearca sa ii dai si apa sau ceai.
Ai vb cu mediculpediatru?
succes
multumesc pentru sfat. am vb cu pediatru si mi-a spus sa folosesc supozitoare, dar nici mie nu mi se pare ok sa le folosesc. cu masaj si gimnastica am incercat dar fara rezultat. i-am dat si ceai baby drink si nimic. nu stiu ce sa mai fac.
buna. Ce mai face bebele tau? Cum se mai simte?
e bn acum. are 1 sau 2 scaune pe zi. rar 3. in rest e bn. fetita ta ce face?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3Alaptez si Exluton nu se mai gaseste...ce pot folosi in loc?
- 3Schimbarea contraceptivului in timpul alaptarii
- 7alaptez! menstruatie neregulata!
- 8alimentatie artificiala la sugar
- 3a nascut o fetita de 3700 g si are foarte mult lapte
- 7cum oprim alaptatul!:P
- 3despre menstruatia dupa alaptare
- 0Pot sa tin dieta Dukan in timupl alaptarii?
- 16La 32 de ani am facut pentru prima data otita
- 1Reluare alaptare dupa medicamentatia mamei
- 1Nelamurire!
- 2Problema la sani. Va rog un sfat!
- 3Constipatie
- 1sugar 3 luni si 15 zile-constipatie...?
- 1Constipstie bebe 5 sapt
- 2Ajutati-ma! Fetita mea are 2 luni si nu a avut scaun 4 zile
- 0Constipație și gaze bebeluși de o lună și o săptămână
- 1Colici bebe
- 2Scaunul bebelui la 3 zile, vârsta bebe 6 săptămâni
Mai multe informații despre: Alaptarea Constipatia bebelusului
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
