scaune rare la bebelus

26-03-2009
darius85
Nu este medic/terapeut
darius85
buna bebelul meu are doua luni si ceva timp are scaune rare ajutat de mine cu supozitor.alaptez la san si suplimentar ii dau lapte praf cam de maxim doua ori pe zi.doctorul mi-a spus sa ii dau ceai de musetel dar nici asa nu iese.este normal sa iasa asa rar?
nu l-am lasat niciodata mai mult de 3 zile ca imi era mila de el dar cand iese nu este foarte gros
la inceput facea mai mereu dar cam de la o luna a intervenit problema si doctorita spune ce nu este bine sa iasa asa rar dar mi-a recomandat" ceai" care nu il ajuta
ma puteti ajuta cu detalii?
4 comentarii
0
26-03-2009, ora 20:39
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Pune miere de albine in ceai sau da-i apa fiarta si racita sa bea.O data cu diversificarea alimentatiei scaunul se va regla.
0
26-03-2009, ora 20:53
darius85
Nu este medic/terapeut
darius85
multumesc pt sfat sper sa dea rezultate ca am inteles ca nu este bine folosirea supozitoarelor mereu
0
02-04-2009, ora 11:32
elvira serban
Nu este medic/terapeut
elvira serban
si fetitei mele i s-a intamplat acelasi lucru; aveam 1 sau 2 scaune pe saptamana, dar era alaptata exclusiv la san; atata timp cat nu face gros si nu depune un efort mare sa faca, nu este constipata; evita cat poti de mult supozitoarele; cat despre miere este absolut interzisa pana la varsta de 3 ani; stai linistita ca o sa iasa si singura; fetita mea facea cam in a 4-a zi; si n-am avut probleme cu ea; tu trebuie sa ai rabdare; se va regla atunci cand vei incepe diversificarea; succes.
0
17-08-2009, ora 22:52
daniela 85
Nu este medic/terapeut
daniela 85
Buna, ma numesc daniela si am un baietel de 1 luna si am ceva probleme iese foarte rar si numai ajutat de mine cu supozitoare, asta seara a avut un scaun cu sange la inceput.ma puteti ajuta in vreun fel? va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipația bebelușului
  •