Schimbare masura lapte praf

27-01-2012
anathrya
Nu este medic/terapeut
anathrya
Buna ziua. Am si eu o intrebare. Bebelusul nostru de 5 luni este nitel cam foarte bine dezvoltat, cam de 8 kg deja, este baietel si are si 75 cm inaltime. Pediatra a fost de parere ca se dezvolta mult prea rapid, avand o greutate corespunzatoare pentru 7 luni, cel putin si a recomandat modificarea prepararii laptelui praf. Adaugarea inca unei masuri de apa, la numarul initial de masuri de lapte praf, ceva de genul 4 masuri de apa cu 3 masuri de lapte praf, 5 masuri de apa cu 4 de lapte praf, ca sa nu mai ia asa de repede in greutate. ESte vreo problema? Ii poate afecta sanatatea, sau nu stiu, sa ii dea sistemul digestiv peste cap? El cam are predispozitie spre diaree si ma tem sa nu ii provoace diaree lucrul asta. As dori un raspuns avizat. Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: