Schimbarea laptelui praf

29-10-2007
alinabiholar
Nu este medic/terapeut
alinabiholar
am un baietel de 2 luni jumate l-am nascut cu 3, 800 si acum are 6, 900 deoarece este f mancacios si nu se satura cu sanul, care era putin am trecut pe lapte praf Similac Advance dupa care era constipat tot timpul si din cauza aceasta ia iesit exact langa rect ceva ca si un hemoroid, am renuntat la lapte praf si de la 1luna ii dau lapte de vaca cu ceai de colici copilul este f bine ii place si nu se mai constipa.va rog sa imi spuneti ce ceai sa ii dau intre mese sa bea?si daca aveti un tratament pt hemoroidul care il are, il deranjeaza atunci cand face k plange.va multumesc si ast un raspuns cat se poate de repede.
1 comentarii
0
30-10-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Medicul pediatru stie toate astea?Intre mese poti sa ii dai ceai de tei, musetel, chimion, la plafar gasesti ceai pt bebelusi la pliculete, Cu ceai de musetel il poti spala si la fundulet, iar despre "hemoroid"mergi la medic si vezi daca intr-adevar e hemoroid;poti sa-l ungi cu gel de aloe, marca herbalife, acest gel se poate face si supozitoare, si e f bun pt.hemoroizi.Ma gasesti pe - daca vrei sa iti dau mai multe detalii.Succes si sanatate si sa te bucuri de micutul tau!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Formulele pentru sugari din lapte de vacă nu cresc riscul pentru diabet tip 1
  • Formulele de lapte și greutatea sănătoasă la sugari - opinia specialiștilor
  • STUDIU: Evitarea laptelui de vacă la copiii susceptibili genetic nu reduce riscul de diabet tip 1
  • Modificări la nivelul sistemului reproducător la sugarii hrăniți cu formule pe bază de soia
  • Formulele pentru sugari pe bază de lapte de capră: sigure și la fel de benefice ca și cele pe bază de lapte de vaci
  •