Secreții nazale abundente bebe 2 luni

13-10-2018
Andreeab28
Nu este medic/terapeut
Andreeab28
Bună! De o săptămână bebe are secreții nazale foarte abundente, unele apoase transparente, unele albicioase și dense.. Am fost la pediatra a zis ca nu este răcit., mi a zis ca se poate de la parfum, odorizant de camera etc. Dar de când e bebe avem f mare grija și îl ferim, dacă era de la asa ceva, nu apăreau mai devreme? Harait a avut din primele zile de viata, dar acum pe lângă harait secreții foarte multe, nu poate dormi de ele.. Ii pun ser și îl aspir, dar se refac foarte repede și nici nu vreau sa abuzez cu aspiratul.de la ce poate fi? unde ar trebui sa ma duc sa îl mai vadă cineva? Orl?.. Mulțumesc
3 comentarii
0
14-10-2018, ora 01:03
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Puteți folosi Betabioptal 3x1 pic în fiecare narina după aspirația secrețiilor. Succes!
0
15-10-2018, ora 12:02
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Puteti incerca Nazosept 1 pic x 3-4/zi, in fiecare nara, dupa aspirarea secretiilor nazale, 3-4 zile. Sanatate !
0
26-12-2018, ora 12:05
Vickie88
Nu este medic/terapeut
Vickie88
Buna ziua, fetita mea de 2 luni jumatate, are nasul infundat, secretii nazale si inca harcaie tare, noaptea nu prea poate dormi se trezeste ca nu poate respira, si cred ca aceste secretii au ajuns in git caci foarte des parca incearca sa-i scoata afara cu limbuta, o observ ca mereu parca ruguma ceva...ii torn marimer baby in nasuc si dupa vreo minuta ii aspir cu aspiratorul nazal...am uitat sa specific ca uneori si tuseste asa uscat, ma gindesc ca poate fi de la aerul uscat din camera sau deranjul din git...nici nu stiu ce sa fac...sau mai bine s-o asculte un pediatru? Multumesc mult de sfat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Îmi curge apă din nas
  •