simptome ale sarcinii. ??

04-02-2009
kokss
Nu este medic/terapeut
kokss
dupa ce facem sex, are nishte dureri abdominale, zicce k o doae buta, din ce cauza sa fie aceste dureri?se poate din cauza ca ar fi ramas insarcinata si astea sa fie nishte simptome ce ar arata ca ar fi insarcinata?
in concluzie, durerile de dupa sunt din cauza ca ar fi ramas insarcinata cu ceva tmp inainte?
orice raspuns ar fi de ajutor.ms mult.o zi buna
1 comentarii
0
04-02-2009, ora 10:09
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Sa mearga la un medic ginecolog, pt ca durerile de burta in urma actului sexual, pot proveni si din alte motive:o anexita, o infectie etc.Simptome de sarcina sunt:greata, sani intariti si foarte calzi, o senzatie usoara de balonare, scurgeri vaginale si uneori dureri de burta, dar nu este o regula!Ar putea sa isi faca un test de sarcina, dar cel mai bine este sa mearga pt un consult la un medic ginecolog!
Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns