Bubite roșii pe burtică - sugar 2 luni! S.O.S.

26-09-2016
yannis14
Nu este medic/terapeut
yannis14
bună ziua am mai scris o data pe acest forum și nimeni nici un răspuns, va rog ajutați-mă sunt în Germania și pentru pediatri de aici totul este normal.bebe are 5 luni 6500 g și 65 cm, am fost în România în concediu și de când ne-am întors nea ieșit niște bubițe roșii prima data pe fata au dispărut acum pe burtica și nu știm de la ce.
1 comentarii
0
27-09-2016, ora 20:15
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
In privinta dezvoltarii staturo-ponderale evolutia copilului este buna, in privinta eruptiei cutanate cauzele sant plurifactoriale si fara o discutie mai detaliata si fara vizualizarea elementelor dermice este greu de precizat ceva. Daca medicii spun ca nu este ceva important banuiesc ca au dreptate, nu se trateaza medicamentos orice. Daca doriti sa ma contactati, gasiti pe internet coordonatele mele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Evaluarea sugarului de trei luni
  • Evaluarea sugarului de patru luni
  • Evaluarea sugarului de cinci luni
  • Evaluarea sugarului de șase luni
  • Evaluarea sugarului de șapte luni
  • Evaluarea sugarului de opt luni
  • Evaluarea sugarului de nouă luni
  • Multe bubițe pe pielea copilului. Ce ar putea fi?
  •