Sperma de culoare rosiatica! | Forumul Medical ROmedic

Sperma de culoare rosiatica!

16-02-2015
geo.valootsa12
Nu este medic/terapeut
geo.valootsa12
Buna Ziua...

Am 24 de ani, de 3 zile am sperma de culoare rosiatica nu stiu de ce...probabil din lipsa contactului sexual din cate am citit pe net.precizez faptul ca am avut o infectie urinara cu o raceala puternica la rinichi aceasta mi-a trecut am fost la urolog la control mi s-a facut ecografie la rinichi, splina, vezica si testicole totul a iesit ok nu am nici un fel de rana sau altceva mai grav...mi-a fost dat sa fac un set de analize la sange si la urina totul a iesit ok...de 2 saptamani urmez un tratament cu cystone mai am 2 saptamani pana ce sunt programat la control si nu stiu ce sa fac sa ma duc mai devreme sau sa astept pana la control...nu stiu de la ce poate provenii aceasta culoare a spermei...precizez si faptul ca nu am nici o durere la nivelul testicolelelor, nu am scurgeri, sperma nu are un miros urat mirositor, testicolele sunt absolut normale...
Astept un raspuns de la cineva care stie sigur ce sa fac...sau daca a mai avut cineva acesta problema si cum a rezolvat-o.

Multumesc Anticipat
6 comentarii
0
17-02-2015, ora 18:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ati citit cu atentie efectele secundare de la medicamentul pe care il luati ?
0
17-02-2015, ora 19:36
geo.valootsa12
Nu este medic/terapeut
geo.valootsa12
este naturist...nu scrie nimic de efecte secundare
0
18-02-2015, ora 13:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
In cazul in care materialul tau seminal are un aspect de culoare rosie sau maro, este posibil ca un vas de sange sa se fi spart in prostata.

Acest lucru se poate intampla in cazul unei ejaculari normale si, in termen de o zi sau doua, materialul seminal ar trebui sa revina la culoarea normala.

In cazul in care sperma este colorata pentru mai mult de cateva zile, ar trebui sa mergi la doctor. Sangele persistent in materialul seminal poate rezulta in urma unor infectii, traume si, rareori, cancer.

Materialul seminal obisnuit poate avea o culoare aproape alba sau usor galbuie. Materialul seminal cu o culoare pronuntata de galben sau verde poate indica o infectie, probabil din cauza unei boli cu transmitere sexuala numita gonoree.

Mergi la medic pentru analizele necesare. In cazul in care materialul seminal are alta culoare din cauza infectiei cu gonoree, tratamentul cu antibiotice este necesar.
0
18-02-2015, ora 13:47
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ geo.valootsa12

Vezi ca sunt multe articole pe net pe aceasta tema. Da Search pe Google.
Daca medicul Urolog inca nu a analizat problema spermei rosiatice, incearca sa ajungi la el cat mai curand in conditiile in care nu ti-a trecut.

Scrie in mai multe articole ca tre sa te prezinti la doctor daca nu iti trece in 2-3 zile.
0
18-02-2015, ora 18:58
geo.valootsa12
Nu este medic/terapeut
geo.valootsa12
Am rezolvat am fost la doctor pana la urma...elimin niste nisip si din cauza aceasta...mi s-a dat un antibiotic pt inflamare si prostamol uno nu este nimic grav...
0
18-02-2015, ora 20:16
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
: )
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: