stafilococ auriu
am urmat un tratamen cu antibiotice dar fara rezultat.medicul de familie este total indiferent de situatia mea.am auzit ceva despre un vaccin si cresterea imunitati prin relaxare, inot.ma poate sfatui cineva si pe mine, va rog?
4 comentarii
dar ce va supara???
Buna ziua,
sunt din Timisoara, am si eu o intrebare la care va rog mult sa-mi raspundeti: baiatului meu, in varsta de 29 ani i-a fost depistat la analize stafilococ auriu in gat, la antibiograma a reiesit ca este sensibil la CEFACLOR sI CEFAZOLINA. Problema este ca medicul de familie nu a recomandat tratament medicamentos, iar eu sunt ingrijorata, am citit ca stafilococul auriu poate afecta inima prin endocardita bacteriana, si cum fiul meu are un defect septal, as vrea sa ma sfatuiti ce sa fac?Multumesc.
sunt din Timisoara, am si eu o intrebare la care va rog mult sa-mi raspundeti: baiatului meu, in varsta de 29 ani i-a fost depistat la analize stafilococ auriu in gat, la antibiograma a reiesit ca este sensibil la CEFACLOR sI CEFAZOLINA. Problema este ca medicul de familie nu a recomandat tratament medicamentos, iar eu sunt ingrijorata, am citit ca stafilococul auriu poate afecta inima prin endocardita bacteriana, si cum fiul meu are un defect septal, as vrea sa ma sfatuiti ce sa fac?Multumesc.
buna ziua,
in primul rand...se plange de ceva baiatul?are rosu in git sau puroi??trebuie sa stiti ca 30 la suta din oameni au staf auriu in nas si git...asa ca nu e mare lucru...dar sfatul meu este sa intrebati un cardiolog daca defectul septal se grefeaza cu infectie din sfera ORL...eu personal nu cred dar mai bine intrebati un cardiolog.si tineti minte..nu se trateaza o analliza ci un pacient bolnav!!!!!mai ales analize in care dubiu cum sunt facute!!
sanatate multe
in primul rand...se plange de ceva baiatul?are rosu in git sau puroi??trebuie sa stiti ca 30 la suta din oameni au staf auriu in nas si git...asa ca nu e mare lucru...dar sfatul meu este sa intrebati un cardiolog daca defectul septal se grefeaza cu infectie din sfera ORL...eu personal nu cred dar mai bine intrebati un cardiolog.si tineti minte..nu se trateaza o analliza ci un pacient bolnav!!!!!mai ales analize in care dubiu cum sunt facute!!
sanatate multe
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Toxoplasmoza
- 5Vaccinul antirabic
- 0Infectie cu acanthamoeba
- 1În tratamentul cu Monural este afectat pacientul dacă este pe anticoagulant Sindrom?
- 2Lyme cronic - reactie autoimuna agresiva la antibiotice, medicamente, alimente
- 2Expunere HIV
- 1Interpretare analize
- 1Capusa?
- 1Klebsilela si enterococus ecoli
- 1Klebsiella