Stări de rău, și palpitati!!

22-04-2019
Mariia2
Nu este medic/terapeut
Mariia2
Bună seara! De ceva timp nu mă mai simt bine deloc, obosesc repede, respir greu și am palpitații. Am fost la 3 medici cardiologi specialiști, am făcut tot felul de investigați și nimic. Nu mi au găsit nimic. Doar câteva extrasistole pe ekg. Am dureri de cap, spate, și câteodată mă ia un junghi sub sanul stang și mai jos spre coastă. Azi m-am ridicat din pat brusc, sa beau niște apa iar când sa mă așez înapoi am simțit ca și cum s-ar fi oprit dinuta dintr o data iar după a venit o bătaie puternica. M am panicat dintr o data..Nu înțeleg ce pot sa am sad am fost și la neuro, am făcut rmn, am fost și la un medic internist, nu mi-a găsit nimic. Și acum mă doare capul îngrozitor sad sunt obosita întruna, as dormi. Îmi e frica sa nu fie ceva cu inima, mama mea a avut probleme de mica cu inima, și a luat mult timp tratament. Dar mie nu mi-a găsit nimic..Am încercat sa iau vitamine, calciu, magneziu, omega3 cardio. Și la fel mă simt. Menționez ca am 20 de ani, nu beau cafea, nu beau cola^pepsi sau eneregizate, singura mea problema ar fi ca nu sunt foarte activa happy și ca problema de sănătate am astm bronșic.

Ce as putea face încontinuare? Sa văd alt medic?
2 comentarii
0
22-04-2019, ora 20:05
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil sa fie anxietate. Mergeti la un psiholog sau psihiatru pentru evaluare.
Faceti inainte orientativ un test de anxietate pe net.
0
22-04-2019, ora 20:51
Mariia2
Nu este medic/terapeut
Mariia2
Doctorul mi a zis ca ar fi niște extrasistole ventriculare. Dar nu necesita tratament, însă sunt deranjante
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 5 metode de a învinge oboseala
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • Mă simt obosit deși am dormit bine - cauze posibile
  • Regiunile din creier care ar putea controla gradul de oboseală
  •