sunt insarcinata?

25-07-2011
maria68
Nu este medic/terapeut
maria68
buna ziua.am avut primul contact sexual si a fost neprotejat, prietenul nu a ejaculat in mine, iar a doua zi dimineata mi-a venit ciclul.sunt sanse sa fi ramas insarcinata?
4 comentarii
0
25-07-2011, ora 21:40
valentina161
Nu este medic/terapeut
valentina161
nu ai ramas insarcinata, daca nu a ejacult in tine si mai ales ca ti-au venit ptoblemele a doua zi.dar pe viitor sa te protejezi.sunt atatea metode de protectie.
0
27-07-2011, ora 15:25
Dr. Cacicovschi Cristina
Obstetrica-ginecologie, Iasi
Dr. Cacicovschi Cristina
Daca v-a venit menstruatia atunci nu sunteti insarcinata. Oricum e bine sa folositi o metoda de contraceptie daca nu va doriti o sarcina in viitorul apropiat.
O zi buna!
0
20-01-2012, ora 14:15
th3odora
Nu este medic/terapeut
th3odora
Buna ziua,
Am si eu o problema, mai bine spus o nelamurire urmate de vreo 2 intrebari:
In lunile iunie, iulie si august am luat contraceptive; in sept. mia venit menstra pe 12, in oct. pe 16, iar in noiembrie si dec. pe 18 si imi tine cam 5-6 zile, iar dupa calcule reiese ca am un ciclu neregulat de vreo 30-32 zile.
Vreau sa raman insarcinata asa ca dupa calculele de fertilitate a reiesit ca as fi fertila intre 28-29 dec si 5-6 ian si m-am conformat (ca sa zic asa). Acum, intrebarile sunt; pot sa fiu insarcinata, DACA incepand cu 18 ian au inceput niste scurgeri rozali (foarte diluate la culoare), iar cand mergeam la wc imi curgeau... "mace"/"mucus" transparent spre galbui cu urme de sange si mici ghegulete, la inceput (prima zi), iar apoi acele "mace"/"mususi" au devenit de sange, iar scurgerile diluate s-au transformat in sange de culoare normala. Si, daca fac un test de sarcina, este afectat cu ceva rezultatul lui daca am aceste sangerari?
Va multumesc anticipat!
0
20-01-2012, ora 15:56
th3odora
Nu este medic/terapeut
th3odora
Am uitat sa mentionez ca astazi (20 ian.) deja nu prea mai curge. este ok daca maine dimineata fac un test de sarcina?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •