Sunt sau nu insarcinata ?

02-04-2013
ina23
Nu este medic/terapeut
ina23
Buna seara ! As avea o nelamurire, care ma framanta de ceva timp. Nu stiu sigur daca sunt sau nu insarcinata. Acum 2 luni, mi-a venit menstruatia o zi, de culoare maronie. Timp de 2-3 zile, nu a mai curs nimic, insa sanii, spatele si burta ma dureau foarte tare.Dupa care, dupa acele 2-3 zile, mi-a venit menstruatia, care a durat 3-4 zile, si mi-a curs normal. Firesc m-am speriat, am facut un test de sarcina sure check imediat dupa ce mi-a trecut menstruatia, si a iesit linia de control C si linia T usor vizibila. Am fost la medicul de familie sa vad ce arere are despre rezultat, si a zis ca este negativ. Am intrebat si la farmacie, si mi-au zis ca este negativ. Am mai luat unul tot in acea zi si l-am facut cand am ajuns acasa, si mi-a iesit la fel ca cel dinainte. Am zis sa mai astept cateva zile si sa mai fac unul.Mi-am luat din nou un test tip caseta, pe care l-am facut cu urina de dimineata. Dar urina am recoltat-o acasa intr-un recipient, si testul l-am facut in oras imediat dupa ce am luat testul, dar mi-a iesit negativ. Acum in luna martie mi-a venit menstruatia intarziata cu 3-4 zile, si a cusr normal. Ce sa cred oare? Sunt sau nu insarcinata? Testele cand le-am facut, am respectac instructiunile. Acum vreau sa spun ca ma doare putin spatele, uneori simt ca imi e greata, mananc foarte mult, uneori imi este somn, alteori nu, urinez foarte des, ma simt balonata si parca am putina burtica, oare ce sa cred? Va rog sa imi raspundeti. Multumesc frumos !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •