testare hiv

29-02-2008
anca30
Nu este medic/terapeut
anca30
Poate sa-mi zica cineva cu certitudine la ce interval de timp se pot descoperi anticorpii HIV in sange.. care este perioada de incubatie a virusului? si daca exista simptome care sunt?
4 comentarii
0
16-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
buna anca.din cate stiu eu virusul hiv poate avea o perioada de incubare de pana la 12 ani!!cel mai corect ar fi o determinare hiv1 si 2 la fiecare 3 luni.simptome nu sunt decat in statiu avansat!!eu am vazut o pers.infectata cu hiv o data in viata mea si am ramas socata!dar era in ult.stadiu!!de atunci ma protejez pana si de sotul meu ;)
0
19-05-2009, ora 07:02
mantaandreea9
Nu este medic/terapeut
mantaandreea9
Buna.Ma numesc andreea si am 20 de ani. Am o relatie de 9 luni cu un baiat care are virusul hiv. Cateodata s-a mai intamplat ca el sa aiba gingiile sangerande.La niste saruturi mai pasionale ma puteam infecta si eu?Mentionez ca rareori am avut si eu mici zgarieturi gingivale.El are viremia nedetectabila desi are virusul de 3 ani.
De curand am avut niste simptome ciudate: dureri de muschi, articulatii, urechea dreapta si gatul ma dor, maseaua tot din partea dreapta mi s-a umflat si apoi mi s-a dezumflat.Poate sa fie si de la stres sau o raceala ? Sau esxista sanse sa ma fi infectat si eu?
Acest gand nu-mi da pace nu pot dormi, nu pot manca. Va rog ajutati-ma.
0
19-08-2009, ora 13:36
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
exista sanse destul de mari sa iei virusul. sansele sa fie luate prin saliva sunt mici, doar in cantitati mari se poate intampla. insa daca zici k avea sangerari gingivale... deja cresc f mult sansele. nush ce sa-ti zic. da, sunt mari sansele sa te poti infecta si tu.
0
13-03-2018, ora 19:55
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
Buna seara. Mi am facut după 3 luni analizele si mi a iesit negativ. Analizele au fost HIV1/2 rapid, ELISA, vdrl TOATE mi au iesit negativ.
Pot sta linistit ca nu am nimic ?
Specific ca mi am facut si pt hepatită b si c.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.