Tetanus vacin atpa

22-07-2019
Vampirina
Nu este medic/terapeut
Vampirina
Acum 2 zile m-am înțepat într-un cui dar nu era ruginit, a curs sânge, iar la deget foarte superficial zgariat intr-o bucate de aluminiu putin ruginită, (renovat casa)...am dezinfectat cu apa oxigenata si betadina crema si-am pus plasture; cam dupa 13 ore am fost la spital miau curatat locul si am primit o doza de atpa.istoricul meu medical nu-l cunosc dar de 21 de ani n-am mai făcut nici un vaccin...intrebarea mea este: daca mai trebuie făcute alte doze (din ce am citit pe net ar trebui)Ca sa fie imunizare completa???
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

09-10-2019, ora 13:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Optibac
OptiBac Probiotic în tratament cu antibiotice
OptiBac reface flora intestinală dezechilibrată de un tratament cu antibiotice. Datorită expertizei vaste în domeniul microbiologiei, fiecare produs Optibac are la bază tulpini diferite de probiotice care colonizează anumite secțiuni ale intestinului în funcție de afecțiunea pentru care sunt administrate. Detalii aici

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.