Translucenta nucala

19-05-2020
Madalinaaaaa
Nu este medic/terapeut
Madalinaaaaa
Buna ziua !Mamici am și eu o întrebare?A ți avut vreuna valoarea translucenței nucale la 13 sapt 3, 1mm iar apoi la 18 săptămâni pliul nucal 4, 8 și copilul sa fie intr un final perfect sănătos?Sunt la prima sarcina am 26 de ani. Mi sa dat sa fac testul panorama dar din păcate la momentul respectiv nu am avut o situație financiară buna pentru al face și acum este prea târziu..:( Pana la morfologia de trim 2 mai am de așteptat și stau cu mare teama.Restul factorilor au ieșit cum trebuie os nazal prezent regurgitație tricuspidiana absenta etc.Doar TN mare..Stau cu f mare teama nu as vrea sa am un copil cu probleme !As dori niște sfaturi încurajări de la cele care au trecut prin asta!Va mulțumesc !Multa sănătate voua și bebelușilor !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Testarea transluciditatii nucale

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testarea transluciditatii nucale
  •