Tratament pentru ameliorarea efectelor radiologiei

02-02-2008
OanaKis
Nu este medic/terapeut
OanaKis
Tatal meu a fost diagnosticat cu leiomiosarcom moderat diferentiat cu activitate mitotica si celule gigante multinucleate. Trebuie sa faca sedinte de radiologie timp de 5 saptamini. Stiu ca vor aparea efecte secundare groaznice.
Va rog sa-mi spuneti daca exista un tratament care sa se faca in paralel pentru a-i intari sistemul imunitar. Ma refer la un tratament naturist. Ce are voie si ce nu sa manince.
Vitamina C e posibil sa provoace dezvoltarea mai rapida a celulelor canceroase??
Va rog din suflet sa-mi raspundeti cit mai repede!
1 comentarii
0
21-03-2008, ora 00:00
VH
Nu este medic/terapeut
VH
Ma bucur enorm pentru ca recurgi la metode naturiste pentru problema tatalui tau. Pentru ca ce e natural-natural ramane. Exista un tratament naturist produs in exclusivitate de un renumit toxicolog profesor Arthur Furst. Produsul se numeste, , Betaguard' si este recomandat cu mare succes in special persoanelor care fac citostatice, a celor care se expun radiatiilor de tot felul. Este un produs pur natural fara efecte secundare. Se poate procura doar de la distribuitori. Cat despre vitamina C depinde e obtinuta pe cale sintetica? Eu consum vitamina C de la firma care produce Betaguardul; pot sa inghit chiar si 4-5 pastilute, nu-mi fac nici un rau doar ma voi simti mai energica. De ce? Pentru ca am garantia calitatii si stiu ca componentele vit.C sunt pur naturale cu extras din lamaii, portocale si grapefruit. Vali ma numesc si sunt o femeie in varsta de 28 ani. -

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.