traumatism scrotal

30-08-2014
dragos ioan
Nu este medic/terapeut
dragos ioan
Buna seara, numele meu este Dragos si am nevoie urgent de un raspuns pentru ca sunt foarte panicat.Ieri jucand fotbal am primit o lovitura cu piciorul in testicule si mi s-a umflat scrotul aprox de 3 ori decat marimea normala, precizez ca nu sunt in tara, sunt in Franta pe un santier.Am fost la medic aici si in urma ecografiei mi s-a spus ca nu sunt afectate testiculele si mi-a dat medicamente Dafalgan codeine si o scrisoare pe care o postez in acest mesaj. "nu abdominal anomalie, există o vânătaie scrotal semnificativ, care se extinde la teaca penisului, continutului scrotal dreapta este normal scrotal, stânga este semnificativ edematoasă, nu pare să afecteze testicul. o ecografie a confirmat integritate testicular şi restul continutului scrotal, nu există nici intravaginal efuziune am asigurat pacientul, va sfatuiesc sa continue antalgigue tratament, stau la dispoziţie dacă este necesar" acesta este scrisoarea medicului urolog.Mi-e foarte frica pentru ca umflatura a ramas aceasi si invinetit la maxim.si nu stiu ce sa fac, vreau sa stiu daca necesita interventie chirurgicala.multumesc astept raspuns.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •