Trezitul noaptea foarte des | Forumul Medical ROmedic

Trezitul noaptea foarte des

15-05-2022
Alexandra_Alex_Raul
Nu este medic/terapeut
Alexandra_Alex_Raul
Am un baietel de 1an și o luna, și de la 7luni, s-întâmplat ca a fost racit mai tare putin si de atunci toata noaptea mananca san, nu mai poate adormi fara sanul meu, si manancand asa de mult si des probabil se creaza gaze si doarme foarte agitat, acuma suntem in plina eruptie dentara(masele pe ambele parti), si doarme si mai rau, are momente când se trezeste plangand foarte tare, alteori se doar mataie putin si daca ii dau sânul isi continua somnul, asta se intampla cam la 1ora si jumate, aprox 2ore.are o rutina bine stabilita, facem baita in fiecare seara, la ora 20:30se doarme, primele 3ore doarme linistit si mai apoi se intampla.as vrea sa ma ajutati cum un sfat ca eu nu mai stiu cum sa procedez!va multumesc
1 comentarii
0
28-09-2022, ora 12:39
Roxiv
Nu este medic/terapeut
Roxiv
Buna! Daca va luptati cu somnul celor mici, va racomand sa folositi niste sunete white noise (gen feon, aspirator, valuri, etc.) care acopera fundalul si ajuta copiii sa doarma mai bine.
La al meu functioneaza foarte bine.

Puteti cauta asemenea sunete pe pagina asta de YT https://www.youtube.com/channel/UCoiUBxYhScqctIpoGHeZYyQ. Va recomand cel de feon.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru un somn odihnitor È™i sănătos la copii
  • Modalitățile de somn pentru copii mici contează
  • Cum pot fi ajutaÈ›i bebeluÈ™ii să doarmă mai mult
  • Cât trebuie să doarmă bebeluÈ™ul È™i copilul mic
  •