Triplu test in sarcina

25-06-2012
simonadumitru
Nu este medic/terapeut
simonadumitru
Buna tuturor burticilor!!!!Vin de la cotrolul de 4 luni;maine merg sa imi fac triplu test pt evaluarea riscului de Sindrom Down.Aveti idee cat dureaza pana primesc rezultatul analizei si cam cat costa???Sper sa fie sanatos.Astept raspuns.Sanatate multa tuturor.
4 comentarii
0
27-06-2012, ora 13:18
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Parca 400 ron costa. Asta din cate imi aduce aminte de la o prietena care l-a facut acum un an la Medlife.
0
27-06-2012, ora 17:56
axiela21
Nu este medic/terapeut
axiela21
Eu am dat pe dublu test 100 de lei la Sante si chiar vazusem ca triplu test are acelasi pret. Eu sunt din Galati, poate or fi preturi mai mici aici. Rezultatul l am primit in maxim 3 zile
0
27-06-2012, ora 18:14
ramona-georgiana
Nu este medic/terapeut
ramona-georgiana
buna tuturor mamicilor..sunt insarcinata in13 saptamani dupa un tratament pt microadenom hipofizar..tratament cu dostinex la aflarea sarcinii am intrerupt tratamentul de teama sa nu afecteze bebele pe care il astept de mult timp, as vrea sa stiu daca am facut bine pt ca parerile domnilor doctori sunt impartie si am marii dubii..multumesc!
0
29-06-2012, ora 15:10
simonadumitru
Nu este medic/terapeut
simonadumitru
100 ron m-a costat in cele din urma;primele analize m-au costat 600 ron, si credeam ca si acest triplu test poate fi la fel de scump;Bebele e bine, sanatos.Sarcina usoara!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Markeri biochimici in serul matern
  • Triplu test în sarcină
  •