Tumoare la inima?

08-10-2009
andra_exploziv
Nu este medic/terapeut
andra_exploziv
Buna seara! Verisoara mea in varsta de 29 de ani sufera de o boala al carui diagnostic confuz si nu poate fi identificat nici de medicii de la spitalul Floreasca si nici macar din Italia unde a ajuns in stare de urgenta. In luna martie a fost internata cu pericardita. in urma punctiei lichidul a fost sangvin si a fost diagnosticata cu TBC. a facut tratament specific 5 luni in urma caruia a facut un pnueumo-torax stang. dupa expansiune, la 3 saptamani a refacut pneumo-toraxul si a fost internsta si operata la Floreasca. In acelasi timp a avut melena in mod repetat. in urma celor doua angiografii efectuate s-a constat ca e de la intestinul subtire si desi a facut diferite tratamente (sandostatin) melena nu a incetat. dupa 5 zile a reaparut. In Italia medicii i-au descoperit o formatiune gelatinoasa de 4 cm la inima intre atriu si ventricol. starea ei s-a degradat, creierul fiindu-i invadat de sange, fapt ce i-a cauzat pierderea vederii. in momemtul de fata este intubata si sedata deoarce avea dureri groaznice. rmn-ul si biopsia formatiunii au iesit negative. vin neincetat echipe de medici insa nu ii gasesc diagnosticul. important e ca parametrii vitali sunt in limite normale dar nu i se poate aplica tratamentul deoarece nu se cunoaste diagnosticul. e un caz unicat si disperat! ati mai intalnit un astfel de caz asemanator? asteptam urgent parerile si sfaturile dumneavoastra ca sa-i putem salva viata!
5 comentarii
0
09-10-2009, ora 08:51
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Aduceti un medic homeopat sa o trataze in spital (pe Dr. Sorin Cadar sau altul) !!!!!

Medicina este cea care a adus-o pe sarmana fata in acest stadiu cu tratamenele daunatoare si gresite pe care le-a luat timp indelungat!!!
Nu este deloc un caz unic, se intampla zilnic in spitale, numai ca rar ca medicii sa ii recunoasac neputinta !!!!

Cand tratezi pe cineva de TBC si face pneumo-torax acest lucru nu se numeste vindecare si AGRAVARE.
Ce i-a aparut nu poate fi vindecat decat de homeopatie in acest stadiu, si tot ce fac doctorii si vor face este pe dos.

Doctorii au reusit sa distruga corpul intr-un mod asa de complicat incat nici ei nu mai stiu ce sa faca !
Faceti ce v-am spus daca doriti sa o ajutati pe biata fata, in rest numai Dzeu mai stie vreo rezolvare.
0
09-10-2009, ora 08:54
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu este cunoscut nici un caz de tumoare la inima pana in prezent, acest lucru este imposibil. Gelatina aceea este ca urmare rezultatul medicatiei. O dovada clara.
0
09-10-2009, ora 12:35
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Domnule Scarface, exista tumori cardiace( de exemplu, mixom .si, de curand, am citit " Pavilionul cancerosilor" de Soljenitan, este acolo vorba si despre un pacient cu tumora cardiaca; apropo de faptul ca tu nu crezi ca exista descrieri despre tumori cardiace, uite ca exista descrieri si in beletristica); Eu cred ca ar trebui sa ne spuneti si rezultatul investigatiilor sangvine ( tulburare de coagulare???, daca da, ar trebui sa cautam o cauza), inclusiv investigatii imunologice, rezultatul examenului histopatologic, markeri tumorali, hemocultura.. poate avand mai multe date, ne putem orienta catre un diagnostic; numai bine
0
09-10-2009, ora 12:42
andra_exploziv
Nu este medic/terapeut
andra_exploziv
toate analizele sangvine in ceea ce priveste posibilitatea existentei unei tumori au iesit negative, inclusiv markeri tumorali
0
10-10-2009, ora 00:05
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ma refeream bineinteles la tumoare (canceroasa) MALIGNA. Sub numele de tumoare se poate boteza orice "crescatura" de fapt, indiferent de cauza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.