tumora de ventricul 3

12-01-2008
ioanayy
Nu este medic/terapeut
ioanayy
Cu riscul de a nu primi nici un raspuns, intreb cunoscatorii care e motivul pentru care o tumora benigna de ventricul 3 nu poate fi operata? Doctorul care m-a operat a omis un an de zile sa-mi spuna ca, de fapt, nu mi-a extirpat tumora.
Ce se intampla daca nu ma operez?

cu multumiri
3 comentarii
0
15-06-2009, ora 14:08
claussa
Nu este medic/terapeut
claussa
Poate fi operata in feb 2009, eu am avut o astfel de tumoare(craniofaringiom) in ventricul 3, am fost operata la spitalul Bagdazar -Arseni de dr.Ciubotaru si Dr.Tataranu.Daca nu te operezi poti orbi si / sau poti face hidrocefalie.Asa mi s-a spus si mie de medici. Multa sanatate va doresc
0
15-06-2009, ora 14:28
ioanayy
Nu este medic/terapeut
ioanayy
multumesc pentru raspuns
Si eu m-am operat tot la spitalul Bagdasar - Dr. Vasilescu si inca 3 medici au fost in operatie. Am un drenaj ventriculoperitoneal. Luna trecuta mi-a spus doctorul ca tumora de ventricul 3 este fix in mijlocul creierului si nu poate fi operata nicaieri in lume. Nu stiu ce sa mai cred. Acum sunt insarcinata si nu pot sa mai fac alte investigatii, ori sa merg la alti doctori. Multumesc inca o data pentru raspuns.
0
15-06-2009, ora 14:36
claussa
Nu este medic/terapeut
claussa
Cu placere.
Exact asa mi s-a spus si mie ca este in mijlocul creierului.La Constanta nu aveam nicio sansa.La Bucuresti sunt doctori f.buni mai ales la Bagdazar sectia Neurochirugie 3.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.