tusa persistenta de 4 luni!

03-02-2014
feliciasucea
Nu este medic/terapeut
feliciasucea
Buna ziua,
Am un baietel de 3 ani, care in urma unei varicele a ramas cu o tusa, tuseste sec ( de 2-3 ori) apoi productiv imediat dupa ce se trezeste din somn, copilul este sub tratament cu singuler, iau fost adminstrate si antihistaminice si siropuri de tuse dar degeaba, aceasta tusa persista, ma repet, dupa ce se trezeste dimineata si dupa somnul de pranz, Ig-ul ia iesit 90, euzinofilele in limite normale. Radiografia pulmonara nu a aratat nimica, de auzit la plamani doamna dr pediatru spune k nu se aude nimica, cu toata astea el tot tuseste. Am folosit si sprey flixotide in mai multe etape, petru inceput doua saptaman 2 pufuri dimineata doua seara, apoi trei saptamani si tot degeaba.Tin sa precizez ca copilul frecventeaza gradinita.
Va rog mult sa-mi dati un sfat, ce analize sa-i mai fac, cui sa ma adresez.
Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dispersia particulelor de tuse în aer liber
  • Tipuri de tuse pentru care trebuie să te îngrijorezi
  • Câteva sfaturi pentru a calma tusea
  • Tratament tuse - medicamente, remedii, ceaiuri pentru tuse
  •