Tuse convulsiva + tuse

20-03-2019
Ulker
Nu este medic/terapeut
Ulker
Buna ziua as dori sa stiu daca sa confruntat cineva cu problema asta si ce ar trebui sa fac pentru a mi ajuta copilul. Fetita mea de 5 ani are toate vaccinele facute si anul trecut in vara a fost la o gradinita de vara de unde a luat tuse convulsiva, cu greu am scapat de tuse. De ce a facut tusea daca are toate vaccinele? Apoi este ff slabuta are 15 kg la 5 ani, oricat de mult ar manca nu se ingrasa. Problema este ca iara a prins ceva tuse si nu i mai trece deja de o luna, noaptea nu tuseste. Inainte de somn are asa o criza de tuse dar diferita de cea convulsiva. Apoi dimineata la 5 iara se trezeste tuseste aproximativ 30 de min si adoarme la loc. Am incercat tot felul de remedii naturiste. Siropuri de patlagina, iedera. Nu i trece nici cum, la analize i a iesit ca e tuse alergica. Nu i s a dat nici un tratament . Este un copil bolnavicios si as dori sa stiu ce remedii sau tratament ar trebui sa facem sa i treaca. Locuim langa mare, seara neplimbam pentru aerosoli am
inteles ca ar ajuta ?Ce altceva as putea sa fac, nu pot sa mi dau seama de la ce face tusea aceasta. Intr o zi tusea e mai pronuntata in alta aproape a disparut de tot...
2 comentarii
0
20-03-2019, ora 09:15
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Fiind o problemă trenantă cu mai multe lucruri de precizat, doar o consultație complexă în Pediatrie poate ajuta !
0
20-03-2019, ora 10:03
Ulker
Nu este medic/terapeut
Ulker
Multumesc. A avut un consult pediatric. Ni s a zis sa asteptam ca i va trece tusea dar e ciudat ca intr o zi e mai bine a doua zi e mai rau cu tusea. Febra nu face are doar 37 atat. Peste o sapt voi calatori cu ea in Romania daca cunoasteti un pediatru bun in Timisoara va rog sa mi ziceti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tusea măgărească la copii - ce este și cum se tratează
  • După o răceală copilul încă tușeste - mai este contagios?
  • Tipuri de tuse pentru care trebuie să te îngrijorezi
  • Cum calmați tusea la copii?
  •