Tusea umeda

13-06-2015
AlessiaElena
Nu este medic/terapeut
AlessiaElena
Buna ziua!Am o intrebare referitor la tusea bebelusului meu de 9luni, el tuseste cam de 3saptamani, am fost la pediatru si mi-a zis ca Nu e nimic grav, dar totusi Eu sunt ingrijorata pentru ca Nu-i mai trece!Ce i-as putea da pentru a Nu mai avea aceasta tuse, in plus are un somn agitat iar in doua luni Nu a luat decat 300g in greutate!Va multumesc
4 comentarii
0
14-06-2015, ora 17:53
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna seara.
As avea nevoie de cateva precizari: tusea este uscata sau umeda, productiva? are wheezing (respiratie suieratoare? nasul este infundat sau prezinta rinoree (secretii)?sugarul este febril? cum este apetitul? dar tranzitul intestinal? care este greutatea actuala? are eruptie dentara? ce tratament s-a administrat pentru tuse? Multumesc.
0
15-06-2015, ora 12:04
AlessiaElena
Nu este medic/terapeut
AlessiaElena
Buna ziua!Are o tuse umeda productiva cu respiraţie suieratoare si secreţii nazale, nu a facut febra si nu prea are pofta de mancare!Cantareste8300g Am fost cu el la pediatru, iar pentru tuse nu mi-a dat nimic zicându-mi ca nu are nimic grav si ca e prea mic pentru a-i administra medicamente totuşi eu sunt îngrijorată pentru ca are aceasta tuse de ceva timp!Multumesc
0
15-06-2015, ora 20:05
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna seara. Recomand un nou consult de pediatrie in vederea reevaluarii si instituirii terapiei. Multa sanatate!
0
16-06-2015, ora 09:09
AlessiaElena
Nu este medic/terapeut
AlessiaElena
Multumesc pentru raspunsuri, va doresc o zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dispersia particulelor de tuse în aer liber
  • Tipuri de tuse pentru care trebuie să te îngrijorezi
  • Câteva sfaturi pentru a calma tusea
  • Tratament tuse - medicamente, remedii, ceaiuri pentru tuse
  •