Un fier ruginit mi a intrat adânc în picior

19-09-2021
PaladeAlex
Nu este medic/terapeut
PaladeAlex
Vineri pe la ora 12 s a întâmplat sa calc pe un fier beton ruginit destul de gros și ascuțit, fierul a intrat destul de adânc deoarece nu mi puteam scoate singur piciorul, am fost dezinfectat a curs sânge urmând ca azi, sâmbătă la ora 8 sa merg la spital, piciorul era de seara foarte umflat, mi a fost făcut anti tetanos și dezinfectat iar rana iar doctorul mi a recomandat dacă piciorul nu începe sa se dezumfla sa merg la chirurgie, ideea e ca piciorul nu prezintă semne cum ca s ar dezumfla dar mama spune ca ar trebuii sa mai aștept pana luni seara și eventual dacă nu începe sa se dezumfle sa merg de marți dimineață la spital la chirurgie, țin sa menționez ca azi a început și sa fie mai calda zona unde am fost înțepat. ÎNTREBAREA ESTE, SE POATE ÎNTÂMPLA CEVA GRAV DACĂ O SA STAU PANA MARȚI SI DACĂ DA MAI EXACT CE SAU CE MI SE ÎNTÂMPLĂ SI DACĂ MERG MÂINE! Mulțumesc in avans!Vârstă mea 15ani
1 comentarii
1
19-09-2021, ora 23:54
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Daca sa incalzit inseamna ca ai infectie si daca mai stai se va infecta si mai reu, acum acolo trebue sa dezinfecteze va introduce dezinfectante specifice, oricum nu vei simti ca vei fi anesteziat local, eu cred ca nu poti sa stai pina marti. mergi urgent la chirurgie acum.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.