urgent

18-03-2008
marinaioana
Nu este medic/terapeut
marinaioana
azi am scos fetita afara ca de fiecare data;si nu stiu cum a batut soarele spre ea ca are obrajorii rosii si sunt foarte fierbinti.ce trebuie sa fac?inca nu plange dar nu stiu ce va fi la noapte.va rog spuneti-mi un"leac".
1 comentarii
0
24-03-2008, ora 00:00
Psih. Sorina Voicu
Identitate neconfirmată
Psih. Sorina Voicu
Draga Marina, se pare ca a prins-o soarele pe fetita ta. Da-o cu putin ulei de masline pe obrajori ca sa se hidrateze. Razele ultraviolete sunt destul de periculoase pentru bebelusii mici, astfel incat, cred ca va trebui sa achizitionezi un produs cu factor de protectie impotriva razelor ultraviolete si s-o dat pe fata si pe manute (pe zonele pielii expuse direct razelor solare) inainte de a iesi cu ea afara. In rest nu trebuie sa te ingrijorezi.
Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.