Urgent! Vaccinare antirabica

30-07-2016
Larissaaa
Nu este medic/terapeut
Larissaaa
Veneam acasa seara pe la 11 când am simtit ceva pe umar(aveam geaca de piele pe mine).Se auzeau niste zgarieturi, deoarece in Olanda sunt lilieci si eram pe o alee intunecata îmi e teama sa nu fi fost un liliac.Nu am urme/zgarieturi pe gat numai ca îmi e tema.
Am fost la urgente sa vad ce pot face numai ca ma costa foarte multi bani pe care nu ii am.Nu pot ajungem acasa decât marti.
Ce sa ma fac?sa fi fost doar o insecta deoarece aveam lumina aprinsa la telefon.
5 comentarii
0
30-07-2016, ora 07:51
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
Nu am înţeles care este problema ta. Ai fost muşcată de ceva? ai o rana deschisă? Dacă nu a curs sânge deloc nu cred că ai pentru ce să îţi faci griji...
0
30-07-2016, ora 18:39
Larissaaa
Nu este medic/terapeut
Larissaaa
Teama mea este sa nu ma fi muscat vreun liliac deoarece ce am vazut multi zburand pe acolo in seara aia.
Si am citit ca muscaturile lor nu lasa urme sau semne vizibile.
0
01-08-2016, ora 17:18
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
fii pe pace! nu e cazul să te îngrijorezi. Ca să se transmită vreo bolă de la liliac, cu siguranţă trebuie să lase urme pe piele, să fie o leziune sângerândă, pe care cu siguranţă ai fi observat-o.
0
06-08-2016, ora 07:23
Larissaaa
Nu este medic/terapeut
Larissaaa
Sigurul lucre care ma nelamureste este faptul ca la 3 zile dupa am folosit parfum iar pe gat a inceput sa ma usture si nu îmi dau seama de la ce.
0
07-08-2016, ora 07:31
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
Calmează-te ! Nu e cazul să te îngrijorezi ! Dacă vei continua aşa...vei "face cu nervii". Cred că numai ţi se pare că te ustură... Schimbă parfumul şi vezi că va fi ok.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: