Urticarie?

29-05-2013
rodica_rodicuta
Nu este medic/terapeut
rodica_rodicuta
Eruptia (la pacientul de 65 de ani care face tratament cu Betaloc Zok pentru hipertensiune, Aspenter si Gingobiloba) a aparut in 'valuri' (i.e. pe rand), fara mancarime, la nivelul pielii, nu dau prurid, nu se descuameaza toate bubitele decat cele mai vechi care au fost tratate cu fenitil - situate pe aprox tot corpul (in afara de gat, fata). Dupa un tratament scurt cu Claritin se pare ca au aparut mult mai multe;
http://postimg.org/image/4vri6d3tz/
http://postimg.org/image/l2le3blhv/
1 comentarii
0
30-05-2013, ora 14:03
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Buna ziua,
trebuie sa il vada un medic fie alergolog, fie dermatolog; sunt necesare analize medicale pentru a vedea care este cauza eruptiei. Toate cele bune!
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.