urticarie colinergica

103 comentarii 1 2 34 Înainte ›
0
03-06-2013, ora 21:39
andryuzi
Nu este medic/terapeut
andryuzi
Buna ziua, rog pe cineva sa ma ajute cum as putea gasi sau mai bine comanda online Histaminoglobulina. Aproape deja de 1 an de zile am probleme cu respiratia. As fi foarte recunoscator daca cineva m-ar putea ajuta sa fac rost de medicament. Multumesc anticipat.
0
03-06-2013, ora 23:25
cmghostbuster
Nu este medic/terapeut
cmghostbuster
ti-am trimis privat andreuzi
0
18-06-2013, ora 16:22
costin003
Nu este medic/terapeut
costin003
salut

sufar de urticarie colinergica de mai bine de 10 ani, de la varsta de 14 ani.

Am nevoie de Histaminoglobulina, va rog mult ajutati-ma.

doamne ajuta
0
18-06-2013, ora 17:09
cmghostbuster
Nu este medic/terapeut
cmghostbuster
privat
0
19-06-2013, ora 21:25
andryuzi
Nu este medic/terapeut
andryuzi
"Autor: cmghostbuster"
dar nu am primit nici un mesaj. as foarte recunoscator daca ai mai trasnmite inca odata...
0
19-06-2013, ora 21:28
cmghostbuster
Nu este medic/terapeut
cmghostbuster
trrebuie sa te loghezi sa dai la modificati profilul dumneavoastra si mesaje si gasesti acolo
0
29-10-2013, ora 23:02
danasvt
Nu este medic/terapeut
danasvt
buna seara, ma poate ajuta cineva cu procurarea histaminoglobulinei?
multumesc anticipat!
0
02-11-2013, ora 18:26
pfaff
Nu este medic/terapeut
pfaff
Buna seara,
Am aflat de pe acest forum de histaglobulin Alergia mea, sub forma de urticarie a debutat brusc acum 10 ani, aveam 50 de ani, acum am 60
Singurele medicamente care dadeau rezultate erau, sau sunt, cele pe baza de cortizon Spun asta dupa ce am inghitit vagoane de antihistaminice, care s-au tot pomenit aici Acum eu o tin sub control luind 3-4 zile cate o jumatate de pastila de medrol.Apoi cate o luna nu am probleme, dar orice cortizon e f.nasol(scuzati termenul dar nu am gasit altul la repezeala), daca e administrat timp indelugat Si, deodata am aflat aici de histaglobulin Intre timp am reusit sa fac rost de 3 cutii, din Ukraina Problema e, si de asta ma consult cu voi, ca par sa fie expirate Pe un capat al cutiei scrie histaminoglobulin, iar mai jos, stampilat, 07.2013 P e celalalt capat cred ca scrie de cealalta substanta, probabil cu termen mai lung, Rastroriteli, 07.2014 Sper sa pot procura alteleSi inca ceva Cum se fac, exact, la cate zile si ce cantitati Pe fiole scrie 2 mlCutia are cate 5 bucati Cine a facut sa-mi spuna exact cum a procedat Pana mai fac rost, barem sa ma edific Daca cineva imi poate procura sa-mi dea un mesaj privat Mii de multumiri
0
04-11-2013, ora 13:37
patrascusimion
Nu este medic/terapeut
patrascusimion
Praff, consulta un medic. Nu folosi medicamente fara prescriptie medicala.
0
26-02-2014, ora 00:20
cizet
Nu este medic/terapeut
cizet
buna ziua tuturor!!! am si eu aceeasi problema, alergie cu component asmatic, ma tratez deja de un an si jumatate, am aceste probleme dupa nastere si nu stiu motivul, medicii la fel, am incercat mai multe tratamente si fara rezultate de lunga durata. Gistaglobulin ajuta si la astfel de alergie cu component asmatic? si pe cit de sigura e?mi-a prescris acest medicament un medic si nici nu mai stiu daca e la fel de bun cum scrie toata lumea de aici. multumesc..
0
20-05-2014, ora 16:06
kyooby
Nu este medic/terapeut
kyooby
Salutare tuturora. Incercati CLOROCALCIN solutie orala picaturi 20 picaturi de 4 ori pe zi(80 picaturi pe zi). De o saptamana iau CLOROCALCIN si nu ma mai mananca pielea. Pot merge prin soare, caldura, ma pot stresa fara a simti mancarime. Va rog incercati-l, este ieftin, se gaseste in orice farmacie. Sper sa pot ajuta si pe altii la randul meu. Am citit asta pe un forum, unde cineva a incercat cu CLOROCALCIN si am zis sa-l incerc si sa vad daca are efect. Insanatosire grabnica tuturora.
0
04-08-2014, ora 15:17
nick020
Nu este medic/terapeut
nick020
salutare tuturor, sufar de o urticarie cronica iar ultimul doctor care am fost mi-a prescris o reteta cu 20 de fiole de histaminoglobulina, au trecut aproape 2 luni de cand caut acest vaccin si nu reusesc sa il gasesc, daca ma poate ajuta cineva cu detalii mai multe v-as fii forte recunoscator, va multumesc, multa sanatate la toate lumea
0
25-04-2015, ora 23:58
rudolf_712000
Nu este medic/terapeut
rudolf_712000
Doresc sa cumpar Histaglobulina. Am reteta. Am inteles ca nu se gaseste in tara..daca se poate sa ma ajutati cu ceva informatii de unde se poate procura. Am inteles ca trebuie pastrat/transportat la o temperatura intre 2-8 grade celsius.
In Ukraina se gaseste la orice farmacie? Imediat dupa granita? Nu prea e mometul pt mers in Ukraina..
Am gasit Histaglobulina in Polonia, in orasul Lublin. Poate ne strangem mai multi si facem un drum pana acolo...cu un frigider auto, lada frigorifica...eu ma ofer sa merg cu masina mea...daca sunteti interesati..
Multumesc anticipat!
0
28-04-2015, ora 20:59
Cristina261796
Nu este medic/terapeut
Cristina261796
Buna ziua ! Sunt mama unei fetite de 11 ani cu diagnosticul de angioedem recurent cu diaminoxidaza mica, fetita fiind in tratament cu Aerius si Singulair de 4 ani neintrerupt. As fii interesata de propunerea dumneavoastra de histaminoglobulina. Va multumesc anticipat!
0
29-04-2015, ora 14:14
rudolf_712000
Nu este medic/terapeut
rudolf_712000
Cristina261796, am trimis raspuns in privat...Pentru histaminaglobulina trebuie sa aveti reteta. Astept sa ma contactati.
0
25-06-2015, ora 15:33
Alex_comsa
Nu este medic/terapeut
Alex_comsa
Salut. Am avut si eu o urticarie colinergica din 2011. Aceleasi simptome ca si la toti. Declansare la caldura si efort. Am reusit sa scap ce aceasta boala. Am urmat un tratament naturist de lunga durata (1 an) care se pare ca si-a facut efectul destul de bine. Am incercat ca si voi cu toate medicamentele posibile si am fost la multi medici alergologi si dermatologi, dar remediile era relativ identice si fara rezultat. Ceea ce va povestesc se rezuma doar in cazul meu, aceste lucruri poate ar avea alte efecte la alte persoane. Consultati un medic homeopat si incercati si aceasta varianta. Poate costurile sunt mai ridicate, dar merita o incercare. Tin sa subliniez faptul ca acest tratament nu este unu cu efecte imediate ci este unul de durata cu rezultate treptate. Starea psihologica deasemenea trebuie sa fie un pozitiva. Eu personal am incercat sa nu le dau atentie acestor "bubite" si imi vedeam in continuare de activitatea mea fara sa ma stresez din cauza lor sau sa ma agit, lucru ce s-a dovedit a diminua din explozia acestor erupti plus ca nici mancarimile nu erau la fel de intense.. Deasemenea am incercat sa evit cauzele provocarii acestora spre dezavantajul meu. Am evitat caldurile extreme, saunele, eforturile fizice mari, etc.. Sper ca ceea ce v-a scris sa va fie de folos si va doresc sanatate multa.
0
05-07-2015, ora 21:57
seemspoetry
Nu este medic/terapeut
seemspoetry
Salut Alex_comsa. Imi poti trimite te rog un mail sa vorbim despre tratamentul naturist :) -
0
08-07-2015, ora 15:14
DrToth
Identitate neconfirmată
DrToth
Buna ziua!
Dupa o comanda depusa, am reusit sa gasim legatura a Biomed Lublin.
Informatii despre Histogloglobulina:

Histogloglobulina (human gammaglobulin 12 mg si histamine dihydrochloride 0.15 µg), ambalajul contine 3 fiole liofilizate si 3 fiole de diluare 2ml.
Pretul medicamentului este 45 EUR, + transport frigorific (250 EUR)

Comanda se poate depune la: ----*

(*modificat de admin)
0
19-01-2016, ora 04:17
Flooorance
Nu este medic/terapeut
Flooorance
Dle Nik.Cat va multumesc pt tot ceea ce faceti aici. 
V-am citit cu atentie de fiecare data cand am intampinat probleme gasindu-va leac pt toti si tot. 
Am trecut prin multe cu o urticare care mi-a distrus viata 3 ani si jumate. 
Am mai scris aici tot ce am facut si am intampinat crezand de fiecare data ca EU.am gasit leacul la moartea mea de sub piele.. 
Doresc sa scriu de aceasta data cu gandul sa ajut poate pe cineva un alt disperat ca si mine. 
Eu fac aceasta urticarie ft grava doar in concediul intr.o tara exotica unde stau cateva luni de iarna pe an.Cum ajung acolo, adica aici..si acum abia ajunsa de o luna, la 3 zile dupa ce aterizez imi apare pe maini extrem de agresiva. 
Anul trecut la fel dar si fata umflata de culoare vanata..dupa experienta de anul trecut unde 2 luni din 3 am mers la urgenta de 2 ori si medici peste medici mi.am alinat suferinta cu acupunctura, dezintox...am eliminat 90 de alimente dintr.o suta,  
sunt vegetariana si am eliminat din putinele alimente consumate ca numai ierburi mancam. 
Am facut psihoterapie...m.am tratat de stress.tot ce am auzit ca e bun am luat dar prin homeopatie si ozonoterapie am reusit sa reduc inflamatiile care mi-au deformat mainile umflate si degetele erau strambe si pline de bube cu apa.Asta era in 2014. 
In 2015 am facut in ro.un test pt intoleranta alimentara unde am descoperit o gramada de produse la care faceam intoleranta. 
Am inceput o lupta de detox.eliminand total produsele interzise timp de 4 luni in care am facut si o detox de 3 zile intr-o tabara org.in acest scop sub observatia unor profesionisti. 
Acolo in 3 zile am eliminat din colecist 11 pietrii cat unghia de la degetul mare si cam doi pumni mari de pietre ca boabele de orez fierte..din acea zi starea mea de sanatate s-a schimbat in ft bine, desi nu sufeream de o boala anume ci de stressul zilnic peste masura si aceasta urticarie ma facea sa.mi pierd mintile. 
Dupa 4 luni de purificare in care am slabit 8 kg ajungand sa fiu fotomodel la 48 de ani..multumita ca arat la 35..spirit bun tinerete fara batranete ajung in din nou in concediu pregatita sa intampin urticarea cu un corp nou..ficat curat ft.sigura ca am rezolvat aceasta probl..cum ajung aici m-am gandit cateva zile sa evit caldurile mari de 34.35 grade tot timpul, sa evit soarele, transpiratia, unele alimente banuite ca ar fi cauza..evitarea spatiilor cu mucegaiuri in pereti etc.fac efortul sa stau in casa sa vad ce se intampla cu mine stiind ca sunt si voi fi bine de aceasta data. 
Dupa 3 zile ajung la urgenta cu urticarea agresiva sa-mi ia viata.Dezamagita de corpul meu era sa-mi pierd mintile.Nu stiam motivul care de aceasta nu era nici unul. 
Eram sigura ca nimik altceva inafara de particule de mucegaiuri din aerul cald ar putea fi singurul declansator stiind ca nu.i soarele cum dadeam vina ba pe soare..ba pe hrana, ba o mie de lucruri etc.pe tot am dat vina si tooot am scos din viata mea sa pot traii normal.erau sarbatorile si totul inchis am acceptat tratamentul soch de la urgenta si tratamentul acasa cu cortozon creme pastile dieta maxima din nou circ. 
Sotul meu ma implora sa cumparam alte bilete sa ne intoarcem acasa la care eu nu pot sa ma dau batuta treb sa-i vin de hac, treb.sa stiu secretul, treb sa stiu ce am si de la ce provine eram in rozboi cu propriul meu corp.Bazandu-ma pe ozonoterapia care anul trecut mi-a ameliorat mult situatia, acum cabinetul este inchis cautand alt medic maine urmeaza sa vad daca pot obtine aceasta terapie, dar in disperarea mea am apelat la un alt alergolog aici fiind medici ft multi si ft buni cu un sist medical extrem de modern si dotat. 
Dna doct.imi vede bubele si pozele de anul trecut inchizand ochii de mila mea dar totusi calma si razand. 
Agitata explicam cum am facut ce am facut in trei ani..ce am facut anul trecut, cum acuma nu trebuia sa fac urticaria ca uite asta aia etc.Dna zambea zicandu-mi cu o voce blanda, cu o bunatate si un vocabular ingeresc..("iubirea mea..tot ce ai tu vine de la consumul de citrice care face fotosinteza la soare.Chiar si 10 min la soare poate ca acest fenomen sa creeze aceasta reactie si care aici in zona de la an la an sufara tot mai multa lume.Treb.doar sa elimini citricele, sa ai rabdare cateva zile ca vei fi bine imi spunea razand.) 
Am crez ca in innbunesc. 
Am crezut ca-si bate joc de mine.ok fara nici un alt tratament fara nici o alta explicatie am inteles ca lamaile, portocalele si ananasul sa nu le mai bag in gura si probl.mea e rezolvata. 
Eram indignata, confuza, trista, deluzionata crezand ca e alt circ la care sunt supusa. 
Ok.scot citricele din acel moment dupa 2 zile bubele mele mancarimea dispareau.Azi a 6 zi sunt perfect sanatoasa desi am facut plaja ieri in soare caraibic tare..unde lumina este ft puternica eu ne putand a ma expune pana acum.Ieri am mancat peste..am mancat pizza alaltaieri..am provocat corpul sa vad ce fac bubele mele care se topeau vazand cu ochii. 
Doresc sa va spun ca problema mea, boala mea fara leac de mai 4 ani de zile nu a inteles-o nimeni eu sa-mi pierd mintile.Cred ca la mine a aparut dintr.o simpla combinatie din citrice cu soarele la care le-am dat de capat. Vreau sa cred ca toti care suferim de aceasta boala fara leac avem diferite motive produse in contradictie cu corpul nostru la care nu le gasim capatul. 
Eu am eliminat totul inafara de buruieni din alimentatie desi sunt vegetariana de oeste 23 de ani acum am devenit vegana si nimik, urticaroa ma bombardat cumplit.Nu puteam sa-mi treaca prin cap sa elimin citricele care erau din plin pe primul plann in alimentatia mea de la orima ora. 
Fiecare care sufera de urticarie cred ca se confrunta cu ceva similar dar ca poate de alt aliment..alta combinatie dar cine poate depista aceste combibatii nu stiu.Am dat vina pe stress, m.am tratat psihic, am dat vina pe tot ce atingeam si vedeam si exact pe cele mai banale alimente nimeni nu a stiut sa-mi spuna ca ele ma otravesc. 
Dle Nik, pe mine m-ati ajutat enorm sperand ca de aceasta data urticarea mea sa fie rezolv.pt totdeauna oricum o sa va tin la curent cu orice pot pt a ajuta si pe altii. 
Va multumesc pt fiecare cuvant scris de dv aici care pt mine e ca un dar sfant din cer. 
Va multumesc cu lacrimi de emotie si bucurie, v-am citit si cu lacrimi de durere acum va scriu cu lacrimi de bucurie.Cerul, Universul, Pamantul si Iubirea Lui Dzeu sa va dea inmiit pt tot ce faceti pt oameni.Doresc ca acest an nou sa aduca vindecare la toti oamenii care sufera si nu gasesc raspuns si alinare.
0
08-06-2016, ora 12:55
iioana87
Nu este medic/terapeut
iioana87
buna ziua!
am nevoie de 8 ct de Histaglobin Biomed Polonia-Lublin
ma puteti ajuta?
multumesc
0
23-06-2016, ora 12:19
Alex1997
Nu este medic/terapeut
Alex1997
Buna ziua!
Sunt Alex. Sufar de aceasta urticarie de apropape un an. Am nevoie de histaminoglobulina pentru ca nu mai rezist. Va rog, patrascusimion, p.daddy_05 sa ma ajutati sa procur acest medicament!
Multumesc!
0
07-07-2016, ora 16:57
cristi 2010
Nu este medic/terapeut
cristi 2010
salutare, va las id-ul meu de messenger tuturor pentru ca vreau sa vorbesc cu cat mai multi de aici pentru a schimba informatiile intre noi si pentru a vorbi despre ultimile tratamente aparute si eficienta/siguranta lor.
M-ar interesa sa vorbesc si cu cineva din Bucuresti pentru ca din cate stiu acolo ar fi cam cei mai buni doctori, am ceva informatii despre unii si cred ca voua v-ar fi mai usor sa ajungeti la ei decat eu din Galati.
Id-ul meu este :-----------------*

multa sanatate tuturor !

si inca ceva, nu intrati in buisness cu asa numitul DrToth care este un derbedeu care a tras teapa tuturor (am citit pe mai multe forumuri despre asta). Am observat ca unele pagini de pe alte site-uri (cu cei care vor sa-i faca reclamatii si se declara pacaliti) au fost dezactivate...
am cautat in continuare si am gasit ceva extrem de ambiguu, cititi si voi si va minunati, ca eu nu am inteles nimic (se vede clar ca e o traducere proasta cu google translate, cine stie de pe unde...) :

-----------------*

imi cer scuze pentru link, probabil ca nu am voie, dar prin aceasta doresc sa previn si alte cazuri de inselatorie.

(*modificat de admin)
0
07-07-2016, ora 17:17
cristi 2010
Nu este medic/terapeut
cristi 2010
Pe unele site-uri se da alergolog, pe altele oncolog... a simtit nisa de profit pe spatele celor disperati si profita acolo unde gaseste incredere, pentru ca sunt momente in care unora nu le mai pasa de nimic (adica de riscuri) in dorinta de a se reface (am avut si eu astfel de momente, recunosc). Asa ca aveti mare grija de banii si de ratiunea dumneavoastra.
0
09-09-2016, ora 18:13
transport
Nu este medic/terapeut
transport
Pentru transport histaminoglobulina - histaglobulina, gasiti mai multe informatii aici:

-----------*

(*modificat de admin)
0
09-09-2016, ora 18:18
transport
Nu este medic/terapeut
transport
Pentru detalii suplimentare legate de histaglobulina
-----------*

(*modificat de admin)
0
07-11-2016, ora 21:48
Florin121
Nu este medic/terapeut
Florin121
Detin o cutie de histaminoglobulina pt cine este intresat ------*

(*modificat de admin)
0
14-11-2016, ora 20:42
cykrus
Nu este medic/terapeut
cykrus
Poate sa trimita cineva o poza sau un link catre medicamemul din ukraina? Eu am comandat deja ceva de la ei dar cred ca nu e ceea ce trebuie.

Am comandat asta : https://apteka911.com.ua/shop/rezonativ-r-r-d-in-625-me-ml-amp-2ml-1-p27616 si cand a venit am avut supriza ca e doar 1 fiola. In trecut am folosit vaccinaul din UKR dar am aruncat cutia.. doar ca atunci erau mai multe fiole si am facut tratamentul 1 luna intreaga.

Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva care poate stie urkainieana daca ceea ce am comandat e ok si daca care e denumirea pe care trebuie sa o cautam ?

Merci,
Vlad
0
28-03-2017, ora 12:52
Abs
Nu este medic/terapeut
Abs
Buna ziua!

Si eu sufar de aceeasi problema de de vreo 15 ani...am citit toate postarile de pe forum si as dori sa achizitionez si eu produsul Histaminoglobulina.

p.daddy_05 da-mi te rog un mesaj cu detalii despre produs.

Multumesc in avans.
0
11-09-2017, ora 20:33
pedroo
Nu este medic/terapeut
pedroo
Buna.la fel si eu cu aceasta boala de cativa ani.as dori si eu aceaste fiole.ma poate ajuta cineva?multumesc
0
04-01-2018, ora 23:42
simihnea
Nu este medic/terapeut
simihnea
Buna seara
De un an si jumatate si eu ma confrunt cu aceasta boala pacatoasa numita ``urticarie cronica``, care a aparut din senin fara nici un simtom prealabil, in conditiile in care niciodata pana la varsta de 49 de ani nu am manifestat nici o forma de alergie (respiratorie, alimentara sau de contact). In urma multiplelor analize care mai de care mai complexe, ( in care ``surprinzator`` nu am iestit alergica la nimic), recomandate ca urmare a nenumaratelor vizite la cabinete particulare la diversi medici unul mai profesor ca altul in aproape toate centrele universitare din Romania- Cluj, Timisoara, Tg.Mures, Bucuresti (mai putin Iasul, care era prea departe ), mi s-au recomandat 2 antihismanice Xyzal dimineata si seara cate o pastila iar la pranz o pastila de Tamalis, tratament care nu a dat nici un rezultat pana in momentul de fata (episoadele de urticarie fiind din ce in ce mai agresive, cu descarcari de histamina la nivelul pielii sub forma de placarde din ce in ce mai mari ). Acum o luna de zile la recomandarea unei cunostinte am dat peste un doctor in dermatologie medicul Seviciu Caius cred ca este in varsta de aproape 80 de ani (culmea a carui cabinet este numai la 80 de km de orasul unde locuiesc ) care mi-a spus ca singurul remediu la aceasta boala sunt curele din 4 in 4 luni timp de un an si din sase in sase luni timp de 2 ani cu injectii cu ape de la izvoarul 7 din Olanesti care se fac in set de minim 12 (una pe zi), precum si 2 cure de vaccin cu Histaminoglobulina - 10 fiole in prima tura cate 2 pe saptamana iar dupa 3 luni se repeta din nou tratamentul cu inca 10 file urmand aceeasi schema mai sus mentionata. Va rog frumos, din suflet daca se poate sa imi spuneti de unde pot procura vaccinul in conditiile in care in Polonia pana in luna martie nu se mai fabrica pentru ca am inteles ca au schimbat linia de fabricatie si acum sunt in teste. Va multumesc din suflet !
Adaugă un comentariu / răspuns
103 comentarii 1 2 34 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: