uter dublu, un singur col

08-09-2012
Amilutza
Nu este medic/terapeut
Amilutza
sunt insarcinata in 13-14 sapt... la 11-12 sapt am fost diagnosticata cu uter dublu malformat...sarcina e in uterul drept.Doctorul mi-a spus ca cel stang nu afecteaza sarcina, doar ca in plus. Sarcina evolueaza bine, colul s-a inchis de la inceput, nu am sangerari sau alte probleme. Problema mea e ca m-i s-a prescris utrogentan dupa primul trimestru de sarcina...si nu stiu ce sa fac deoarce am citit prospectul si se recomanda doar in cazul sangerarilor, reglarea menstratiei si pt a se evita avortul spontan. si nu stiu ce sa fac. Ma puteti ajuta?
2 comentarii
0
28-10-2012, ora 19:38
cami1cami1
Nu este medic/terapeut
cami1cami1
este bine sa iei utrogestan pana la 7 luni, deoarece exista risc de avort, nici eu n am avut sangerari dar am luat tratament, si am dus sarcina pana la 9 luni
0
30-10-2012, ora 09:38
Amilutza
Nu este medic/terapeut
Amilutza
mersi de raspuns.iau tratamentul si lucrurile merg bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul