uter retrovers

24-07-2007
bell
Nu este medic/terapeut
bell
sunt insarcinata in 5 luni si mai am un baietel de 6 ani.am uter retrovers si dureri in in timpul actului sexual de cand mi-am inceput viata sexuala.nu am simtit niciodata placere ci doar durere si disconfort.i medicii mi-au spus ca e din cauza uterului retrovres.as fi vrut sa fac cezariana si sa-mi dau si uterul la locul lui dar d-na doctor mi-a spus ca nu se poate in acelasi timp.ce sa fac?sa nasc normal si apoi sa fac operatie?sau sa fac cezariana si sa ma chinui la fiecare contact in continuare ?va rog mult dati-mi un raspuns.sunt confuza
4 comentarii
0
25-07-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Uterul retrovers nu este, de regulă, o explicaţie suficientă pentru durere în timpul actului sexual. Riscaţi să faceţi operaţie şi totuşi durerile să rămână în continuare.
0
25-07-2007, ora 00:00
bell
Nu este medic/terapeut
bell
mulumesc mult de tot de raspuns, dar totusi ce poate fi?am fost la zeci de doctori am facut n tratamente si problema ramane aceeasi, plus faptul ca in ultimul an nu am mai simtit deloc nevoia de a face sex.sotul meu e f.intelegator, dar pt cat timp?ne iubim f mult si nu as vrea sa il pierd.ce pot face?va rog din suflet sa ma ajutati!!!!
0
25-07-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Cele ce spuneti imi intaresc banuiala ca in nici un caz uterul retrovers nu e de vina. Incepand cu luna a 3-a, el nu mai e retrovers din cauza ca e obligat sa se indrepte ca sa intre in abdomen. Deci, nici o femeie în luna a 5-a nu se poate spune ca are uter retrovers.
In timpul jumatatii a 2-a a sarcinii oricum nu e foarte indicat sa faceti sex, iar un sot care iubeşte nu ar trebui să aibă probleme în a pricepe asta.
0
26-07-2007, ora 00:00
bell
Nu este medic/terapeut
bell
multumesc, m-am hotarat nu o sa mai fac operatie pt.a-mi da uterul la loc dar as mai avea o singura intrebare:se poate ca durerile care le am si usturimile si secretia abundenta(pe care o am de mult timp)sa fie din cauza ranii pe care o am?treb sa merg pe 27 februarie sa ma cauterizez dar in acea perioada am descoperit ca sunt insarcinata si s-a contramandat totul.am sanse ca dupa ce ma cauterizez sa scap o data pt.totdeauna de chinul meu(dureri, usturimi, secretie)?la ce perioada dupa ce nasc ma pot cauteriza?va multumesc din suflet pt.ca m-ati ajutat sa ma hotarasc in privinta operatiei si va doresc numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: