Va RECOMAND acest medic extraordinar: Dr. Tiganisteanu Constanta

21-01-2015
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salutare!

Vă recomand tuturor, dacă aveţi nevoie, să mergeţi la un consult la dna dr. ÈšIGĂNIŞTEANU CONSTANÈšA. Este un medic excepţional, care pe mine, personal, de-a lungul timpului, m-a tratat de: giardiaza, anemie posthemoragică, neurastenie anxioasă, sindrom raynaud, candidoză sistemică (apărută în urma unei agranulocitoze), dar nu numai.
Din punctul meu de vedere, dna dr. este una dintre cele mai bune din România şi din lume. Mi-a făcut atât de mult bine, încât nu mă pot abţine să nu o recomand, măcar atât să pot face şi eu pentru dânsa, pupa-u-ar Dumnezeu, pentru că este o mare scumpă. Am învăţat multe de la dânsa!
Fapt pentru care, dragi useri ROmedic, vă las mai jos datele de contact ale dnei dr. Voi sunteţi cei care veţi decide ce veţi face cu ele: le veţi folosi sau le veţi ignora.

Dna Dr. Ţigănişteanu Constanţa, medic generalist.
(tel. mobil personal: 0725.524.672 şi/sau 0751.030.553)
Centrul Medical Eurosanity
Adresa: Calea Plevnei, nr 44, sector 1 - Bucureşti
(în zona Liceul Cervantes - Vasile Pârvan)
Tel/Fax: 021-311.54.54; 021-315.03.85;
Mobil: 0731.323.322
E-mail: office@eurosanity.ro
Program:
Luni: 14:30 - 18:00
Miercuri: 14:00 - 19:00
Vineri: 12:00 -15:00
Preţ consultaţie: 100 Ron
Mijloace de transport:
TRAMVAI - 20, 35, 45
TROLEIZBUZ - 66, 70, 85, 92
AUTOBUZ - 635, 137, 226, 268
METROU - Izvor, Eroilor.
...

Tare bine este să fii sănătos! Dacă eşti sănătos, dragă omule, oricine ai fi, bucură-te, sănătatea este o virtute, un dar de la Dumnezeu, care, însă, depinde şi de tine, de voinţa ta, de modul în care trăieşti. Întreţine-ţi sănătatea, nu abuza de ea, nu-ţi bate joc de ea, căci poate fi pierdută uşor şi recăpătată extrem de greu.
...
Cu iubire creştină, respect şi preţuire, dorindu-vă toate cele bune,
Mr. Nick
10 comentarii
4
27-03-2015, ora 19:10
BerryBerry
Nu este medic/terapeut
BerryBerry
Buna mr. Nick. Ti-am citit articolul despre suferinta si esti absolut GENIAL! Nu imi vine sa cred! Exact asa gandesc si eu si mi-as dori sa vorbim mai multe pe aceasta tema. Sunt elev si de multe ori ma chinuia acest aspect al suferintei inca din perioada gimnaziului. Nu multi inteleg si accepta suferinta. Si totusi ea e atat de BENEFICA intrucat ne trezezste din somnolenta si pasivitatea in care ne adancim, din pacate tot mai mult si mai multi.Asa ca, mi-as dori ff mult sa impartasim idei despre asta. Tu ai facebook? As vrea sa-mi scrii numele tau ca sa te pot adauga pe facebook. Numele meu e Bernard. Astept sa-mi raspunzi :) Dumnezeu sa te binecuvanteze!
0
01-04-2015, ora 16:21
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Buna Mr Nick as vrea sa aflu pararea ta in legatura cu starea de sanatate a mea, am mari probleme si vad ca esti foarte inspirat de Domnul, Cum poti fi contactat? Raspunde te rog
0
11-12-2015, ora 11:07
PatryL
Nu este medic/terapeut
PatryL
Buna Mr Nick!
Mai activezi pe acest forum?
Daca nu spune te rog unde te putem gasi!
0
28-04-2016, ora 17:54
Alina militaru
Nu este medic/terapeut
Alina militaru
Va rog sa nu mai faceti recomandari atat de proaste, aceasta femeie este senila, pe mine personal m-a facut praf, din cauza medicatiei prescrise de ea, am stat o saptamana in pat. I-am spus ca urinez foarte des si a inteles ca am scaune dese si moi, si mi-a dat furazolidon si alt antibiotic care m-au facut praf la sistemul digestiv, cand am sunat-o sa ii spun ce am patit mi-a spus ca eu i-am zis asa si ca nu ne intelegem.Pt binele pacientilor aceasta femeie sa stea acasa!!!Nu am patit asa ceva in viata mea!
12
06-10-2016, ora 15:54
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salut!

BerryBerry,
Ma bucur ca ai citit articolul si ma bucur ca ai rezonat pozitiv cu mesajul lui. Suferinta este un subiect care, desi da in clocot in ziua de astazi, este mult prea putin digerabil pentru majoritatea persoanelor. Pana la un punct, desigur, este de inteles.
Din pacate, frecventa mea de pe ROmedic, in prezent, este foarte mica, iar cont de Facebook, din fericire, nu mai am, deci exista sanse foarte mici ca noi doi sa dezvoltam tema suferintei.
Daca, totusi, o vom dezvolta, o vom face pe ROmedic in cadrul acestui topic (pentru ca se preteaza):
http://www.romedic.ro/forum/psihoterapie-nu-poti-vedea-curcubeul-fara-macar-putina-ploaie-82468

Multumesc pentru cuvintele frumoase si pentru binecuvantare.
Cu iubire crestina, respect si pretuire, dorindu-ti toate cele bune si o zi splendida, intr-o saptamana relaxanta, intr-o luna echilibrata, intr-un an cumpatat si intr-o viata desavarsita in adevar, speranta, iubire, credinta in Dumnezeu si lumina,
Mr. Nick
12
06-10-2016, ora 16:01
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna ziua!

boala fara leac & PatryL,
In prezent, activez foarte rar pe ROmedic. NU mai am timp, raspund doar INTAMPLATOR. M-am casatorit, sunt foarte ocupat; familia mea, acum, are nevoie de mine si pentru mine are este cea mai mare prioritate, cu atat mai mult cu cat nu a ramas ROmedicul in ajutorul meu; pe forum puteti gasi o multime de persoane dispuse sa intinda o mana de ajutor, sa va indrume. Deci, nu va puteti baza pe vreun eventual raspuns de-al meu. Va rog sa cautati ajutor medical profesionist.

Multumesc pentru intelegere si multa sanatate.
Cu iubire crestina, respect si pretuire, dorindu-ti toate cele bune si o zi splendida, intr-o saptamana relaxanta, intr-o luna echilibrata, intr-un an cumpatat si intr-o viata desavarsita in adevar, speranta, iubire, credinta in Dumnezeu si lumina,
Mr. Nick
13
06-10-2016, ora 16:16
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna ziua!

Alina militaru,
Imi pare foarte rau ca ati avut o experienta atat de neplacuta cu dna. dr. Tiganisteanu.
Totusi, "coeficientul valorii unui medic" presupune si greseli, iar formula dupa care se "calculeaza" include o medie a tuturor experientelor, nu numai una. Sper ca v-ati revenit!
Multumesc pentru relatare, voi tine cont de ea pe viitor, cand voi face recomandari.

Multumesc pentru intelegere si multa sanatate.
Cu iubire crestina, respect si pretuire, dorindu-ti toate cele bune si o zi splendida, intr-o saptamana relaxanta, intr-o luna echilibrata, intr-un an cumpatat si intr-o viata desavarsita in adevar, speranta, iubire, credinta in Dumnezeu si lumina,
Mr. Nick
2
16-02-2017, ora 13:11
teketeke
Nu este medic/terapeut
teketeke
Si cel mai bun medic poate gresi, numai Medicul Suprem, Dumnezeu, nu poate gresi.
2
21-02-2017, ora 21:53
arianadima
Nu este medic/terapeut
arianadima
Unii dintre cei mai buni medici din Romania au plecat in afara, pe salarii mult mai mari. Pacat!
Si eu sunt plecata din tara...
5
10-02-2020, ora 11:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună ziua!

arianadima,

Ai dreptate, dar nu îi putem condamna. Fiecare caută să aibă o viață mai bună.
Multă sănătate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.