Va rog ajutați-mă ! placenta pravie parțiala

05-07-2020
Raluca. H
Nu este medic/terapeut
Raluca. H
Mă numesc Raluca am 27 de ani sunt însărcinată în 15 săptămâni. In săptămâna 12 am fost diagnosticata cu placenta pravie parțiala. In decurs de 2 săptămâni am ajuns de 3 ori la urgentă cu sângerări, ultima oară având hemoragie. Pe lângă aceasta am fost diagnosticata cu hepatita B și un level mic de hormoni in organism. In decursul zilei de astăzi când am ajuns la spital mi s-a prelevat sânge, urina, rezultatul pentru urina fiind normal iar la sânge din cauza ca am pierdut mult sânge mi s-a recomandat Ironiu. Am făcut ecografie la bebe și pulsul era normal, placenta nu și-a schimbat locul iar lichidul amiotic a scăzut. Va rog ajutați-mă cu staturi, păreri, recomandări orice pentru ca nu știu ce sa mai fac. Țin sa Menționez ca locuiesc in Marea Britanie și medicii de aici mi-au spus ca nu pot face mai mult dacat fac deja. Am luat legătura cu doctorița din România la fel mi-a explicat dansa ca mai mult nu se poate face decât sa ne rugam ca bebe sa fie bine pe lângă mi-a recomandat Nospa, Magneziu si Arefam dar am citit prospectul pentru arefam și ar fii doar pentru trimestrul 1 de sarcina eu fiiind in al doilea. Va rog mult orice îndrumare e bine venită. Sănătate multa!
1 comentarii
0
30-07-2020, ora 14:33
Oana kity
Nu este medic/terapeut
Oana kity
Buna, și eu am aceeași situație, sarcina 26 de săptămâni, placenta previa cu sângerări care s au declanșat acum in săptămâna 26, fac injectabile antistatice, dar sângerarea tot nu s a oprit, este in cantitate mică dar este, in afara de injectabilele, am tratament cu arefam nospa și buscopan la 8 ore, sper da fie bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: