Va rog din tot sufletu sa ma ajutati. sunt dependent

27-05-2012
Andreiiiii
Nu este medic/terapeut
Andreiiiii
Ma numesc Mihai am 21 ani de 1 an si 3 luni consum zilnic 2-3 plicuri 'Pure by magic' la inceput (primu an 1 an) consumam pentru
a imi da energie sa am rezultate mai bune la munca etc. Problema este ca pana acum 1 luna daca nu aveam 1 plic stateam akasa dormeam mult
imi era 'lene' sa ma ridic din pat dar nu aveam rauri etc. de 1 luna de zile parca nu mai sunt eu nu imi mai pasa de nimik
am ignorat familia lucrurile mele, pe mine. pasiunile mele TOT. cand trag ma ia lenea si nu mai am chef de nimik, nu ca inainte cand
daca trageam aveam chef de orice si imi iesea orice lucru. acum sunt de piatra nu imi pasa de nimik, mama mea este bolnava plange seara ca eu stau pe strazi
am inceput sa fiu inuman daca pot spune asa.. parinti mei nu stiu ca eu consum asa ceva vreau sa ma las de ele dar fara dezintoxicare doctori si asa mai departe
pana nu ajung mai rau cat inca pot face singur pasu asta... daca parinti mei ar afla asa ceva i-as baga in mormant si eu m-as duce dupa ei..
Va implor ajutati-ma sa ma regasesc.. va rog imi vreau viata inapoi..
2 comentarii
0
05-06-2012, ora 19:20
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
Deci important este sa te lasi de chestiile astea cat mai repede. Am auzit ca Pure by Magic e cel mai nasol praf pe piata la ora actuala, sau cel putin unul dintre cele mai nasoale.
Cel mai important lucru e sa le spui parintilor. Ceva tinut ascuns e ca o rana care nu se vindeca. Indiferent de reactia lor, trebuie sa te inteleaga, pentru ca sunt sigur ca or sa te ajute decat sa te vada mort. Asta e o realitate, de la legale se moare si ar trebui sa fi constient de lucrul asta si de ce vrei de la viata.
Ai credinta in Dumnezeu ca vei fi bine si lupta sa iti recastigi viata. Numai tu o poti face, punand capat la ceea ce probabil tie ti se pare o prostie ca iei prafurile alea. Nu iti mai pasa de nimic din cauza lor, ca te-au adus la stadiul in care sa vrei numai sa obtii drogul si atat.
Poate ca tu nu vrei, dar depinzand de perioada si de cantitatea de droguri pe care ai luat-o, va trebui sa te duci la dezintoxicare. Nu stiu daca va avea rezultate sau nu, dar cel putin o sa fii sigur ca acolo nu iti dai naibii sufletul in cazul in care e vreun sevraj din ala mai intepat. Ai grija de viata ta, nu are rost sa ti-o strici.
0
21-06-2012, ora 00:29
ThE KId
Nu este medic/terapeut
ThE KId
trebuie sa te lasi de ele. prin ce treci tu e un fel de sevraj usor, cam ca si la iarba. se datoreaza lipsei de 'chimicale' cu care te'ai obisnuit sa le iei zilnic.iti va trece dupa cateva luni bune
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.