vena umflata pe tampla stanga

18-05-2010
Cristina13
Nu este medic/terapeut
Cristina13
Buna ziua, am fost diagnosticata cu migrena, iar de vreo 2 luni am observat pe partea stanga, chiar pe tampla mi se umfla o vena foarte tare, iar cateodata am senzatia ca parca ma strange ceva in locul respectiv.
Ar trebui sa ma ingrijorez sau e tensiunea prea mare/mica?
Vreau de asemenea sa mentionez ca si venele de la maine mi-s foarte proeminente
Multumesc
3 comentarii
0
21-05-2010, ora 19:32
RDS_72
Nu este medic/terapeut
RDS_72
buna Cristina13, si eu de vrio 2 luni mi se umfla vienele la tample da nu stiu ce inseamna, eu am migrena de 8 ani.daca afli ceva spune-mi si mie te rog, sanatate.
0
21-05-2010, ora 19:44
Cristina13
Nu este medic/terapeut
Cristina13
Am renuntat total la cafea sa vad daca are legatura, sincer inca nu-mi dau seama, nu mai beau cafea de vreo 3 zile, oricum sapt viitoare merg la un neurolog sa vad exact care-i treaba si te anunt dupa ce imi pune un diagnostic.Numai bine
0
21-05-2010, ora 19:50
RDS_72
Nu este medic/terapeut
RDS_72
multumesc cristina de raspun, da si la neurolog e bine da eu zic ca e vorba si de cardiologie control, parerea mea eu sunt tipul care nu ma duc la doctor ca am teama, mai bine sa-mi spuna altii cam ce ar fi, multumesc si sanatate multa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Există o asociere între migrene și fluctuațiile estrogenului?
  • Migrenele pot constitui un factor de risc pentru accident vascular cerebral și infarct miocardic la femei
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • 10 aplicații pentru smartphone pentru migrenă
  • Migrenele asociate cu nivelul de sodiu din lichidul cefalorahidian
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.