Vena usor umflata.

26-06-2019
Tzigaret
Nu este medic/terapeut
Tzigaret
Buna ziua, din cand in cand ma mai lupt cu migrene, de vreo 2 ani, si nu sunt dese, odata pe luna, poate mai mult.
Ideea e ca eu lucrez in bucatarie, unde este foarte mult curent, si aer rece.
Uneori ma trezesc cu durere puternica la nivelul ochiului, uneori ma doare pe partea dreapta, uneori pe stanga, se prezinta cu intepaturi, durere si o usoara sensibilitate la lumina.
Imediat ce iau un Brufen, imi trece durerea si nu mai am probleme 1 2 luni.
Dar aseara dupa 3 zile pline de munca, si o zi libera, noaptea pe la ora 23 cand am ajuns acasa, am observat vena de la frunte, pe partea dreapta sus de la tampla, putin umflata, nu era sesizabil doar daca ma uitam foarte atent.
Acum cand m-am trezit este in regula...dar am o usoara durere pe partea dreapta cu ceva intepaturi in ochi, si parca durerea pleaca de la ceafa, eu am spondiloza cervicala, din cauza statului la birou pentru multi ani, uneori ma inteapa rau coloana, simt furnicaturi in brate, si simt cum ma arde efectiv ceafa pana la umeri.
Este ceva motiv de ingrijorare vena aia care a fost putin umflata, imi este frica de AVC sau anevrism sau ce mai stiu eu..sunt si anxios si asta imi da o stare de panica, am 21 ani 57 kg, nefumator, si nu cosnum alcool.
Multumesc.
1 comentarii
0
10-09-2019, ora 13:03
myselfandI
Nu este medic/terapeut
myselfandI
O vizita la neurolog ar fi ok
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: migrene frecvente

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru persoanele cu migrene frecvente
  •