vreau sa-mi pun implant de gambe

27-07-2012
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
Vreau sa-mi pun implant de gambe, am asa numitele paranteze care ma chinuie de multi ani. A facut cineva aceasta operatie? Sant curioasa cum se vindeca de repede si ce implica. astept sfaturi. ms.
15 comentarii
0
29-07-2012, ora 08:50
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
se pare ca vorbesc de lucruri sfinte. O fi ceva mai nou de nu stie nimeni nimic. O sa scriu eu despre experienta dupa ce ma operez in august. sper sa iasa asa cum imi doresc.
0
04-08-2012, ora 17:48
rox23
Nu este medic/terapeut
rox23
si eu imi doresc f mult un astfel de implant...cat te costa si unde t-il faci?
0
05-08-2012, ora 13:00
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
Am vrut sa-l fac la clinica Focus, doctorul Calin Dobos, dar sant neseriosi. Am sunat pt. programare si au zis ca ma suna ei. Nu au mai sunat. asa ca voi incerca la Fix clinique unde am facut implantul la sani. voi suna maine sa intreb de pret si te anunt. La Dobos e 2000.
0
06-08-2012, ora 08:37
rox23
Nu este medic/terapeut
rox23
Am vb si eu cu dr Dobos prin mail, dar il intrebasem de un implant cu grasime proprie.care ajunge la 1500euro, dar in 2 ani se absoarbe mai mult de jumatate din grasimea injectata..asa ca e mult mai bine cu implant cu silicon... Ai idee cam in cat timp se vindeca incizia?Adica dupa cat timp putem purta o fusta fara sa se vada operatia?
0
07-08-2012, ora 16:58
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
Banuiesc ca cel putin un an trebuie sa astepti sa se vindece cicatricile. E ca si la sani. Pe mine ma intereseaza sa umplu golul din partea de sus al picioarelor si m-am lamurit ca nu exista implant pentru asa ceva. Singura solutie e transferul de grasime. m-am programat la dr. Antohi, luni si o sa-mi explice ce se poate face.Altfel e cand te duci si iti explica doctorul care stie ce e de facut.Eu as da cu un pic de fond de ten pe cicatrice cand se mai vindeca. Mai revin cu noutati. bafta!
0
07-08-2012, ora 18:47
rox23
Nu este medic/terapeut
rox23
si pe mine tot golul de la genunchi in sus ma intereseaza..cum nu exista implant cu silicon????? :(. pai eu sunt cam slaba(nu exagerat...dar...)..nu stiu daca o sa aiba de unde sa recolteze... abia astept sa vad ce-ti zice luni, sa revi cu un raspuns.. sa ai multa bafta!
0
13-08-2012, ora 21:11
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
buna rox.Din pacate nu am vesti bune. Nu se pun implante, e risc major din cauza arterei femurale si in plus se poate deplasa foarte usor implantul. Ramane varianta cu grasime dar cum la mine ca si la tine nu exista... jumatate din grasimea injectata se resoarbe si trebuie intervenit din nou la un timp. Deci trebuie sa aiba de unde recolta. Eu am 50kg cu tot cu haine si geanta asa ca e imposibil. Eu voi cauta niste exercitii pt. intarirea musculaturii cu pricina.Si voi pleca la mare de necaz. Trebuie sa ne acceptam asa cum santem. Nu avem incotro. Te pup si bafta!
0
15-08-2012, ora 16:34
rox23
Nu este medic/terapeut
rox23
din cate am mai citit mai este o substanta Macrolane parca... si e ca si grasimea proprie...adica se absoarbe in primii 2 ani..eu nu vr sa renunt..in sept am si eu o programare la Dr Ciolacov in Pitesti...sunt curioasa ce o sa zica.. Sa ai distractie la mare. te pwp. mai vb..
0
16-08-2012, ora 19:18
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
sa revii cu vesti, poate mai bune, sper. Grasimea se resoarbe doar jumatate, asa am inteles. iti urez bafta multa, poate rezolvi.Eu sant cam dezamagita, recunosc, aveam sperante mari. Te pup
0
13-01-2013, ora 19:31
rox23
Nu este medic/terapeut
rox23
Buna. Scz ca revin dupa atata timp dar am avut niste probleme cu mail.ul si nu am mai stiut site.ul...in fine. Am rezolvat oarecum problema nu exact cum mi.as fi dorit...dar e mult mai bine. Poti lasa o adresa de mess..mail...sa iti tr niste poze inainte/dupa si sa.ti explic mai bine ce am facut... Pe scurt, o lipoaspiratie in zona genunchiului, in interior.la dr george ciolacov...rezultatele sunt multumitoare iar pretul rezonabil...500euro... Daca te mai intereseaza subiectul lasa.mi o adresa si vb... Pwp
0
22-01-2013, ora 09:28
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
Buna. Ma bucur ca ai rezolvat. Eu am facut o operatie de rinoplastie si acum ma refac. Oricum sant inca interesata si de subiectul picioare. - si astept poze cu nerabdare. te pup. ms. mult
0
25-01-2013, ora 10:11
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
Buna. Ma bucur ca ai rezolvat. Ti-am scris adresa mea de mail dar din pacate cred ca nu se accepta pe site asa ca te rog sa-mi scrii aici cateva detalii despre procedura.Daca se face cu anestezie generala si ce implica. Merci mult. te puuup
0
07-03-2013, ora 12:31
rox23
Nu este medic/terapeut
rox23
Buna. Ai primit mail.ul? Adresa ta de mail se se termina cu yahoo.fr?
0
26-05-2013, ora 02:03
erica88
Nu este medic/terapeut
erica88
Buna fetelor.Sunt si eu interesata de un implant de gambe dar pana acm nu am gasit un doctor care sa ma opereze.Ma puteti ajuta cu vreo informatie?De preferat din Timisoara dc aveti idee.Multumesc.
0
26-05-2013, ora 21:32
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
Buna Erica. Eu din pacate nu am reusit sa fac operatiape care mi-o doream pentru ca nu exista. Depinde ce-ti doresti exact. Eu vroiam ceva care sa diminueze parantezele de la genunchi in sus. Lasa-mi detalii si iti pot recomanda doar in bucuresti doctori.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: